Süper Lig

Okan Buruk: “Temmuz’da bile başlasa, ligler oynansın”

Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, koronavirüs ve liglerin ertelenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Buruk’un açıklamaları;

“Mutfakta vakit geçiriyorum”

“Her şeyden, işimizden uzağız lakin ailelerimize yakınız. Şanslıysak, vaktimizi evimizde geçirebiliyoruz. Bu tabii kuvvet bir dönem. Kendinize ve ailenize daha çok zaman ayırıyorsunuz. Daha fazla kitap okuyup, daha çok maç analizi yapıyorsunuz. Ligleri ve kendimizi gözden geçiriyoruz. Evdeki her yeri bilmiyormuşum. Mutfakta nerede ne var, bunu ayrım ettim. Oğlumla daha çok vakit geçiriyorum, bu fazla manâlı. Oyuncu seyretme bizim için kayda değer, buna fırsatımız oluyor. Gün, batmış batmış geçiyor. Mutfakta süre geçiriyorum, yemek gerçekleştirmek, bir şeyler sıralamak hoşuma gidiyor. Temizlik yapıyoruz, evi topluyoruz. Birçok şeyi yapabiliyoruz. Ev içindeki paylaşıma müşterek oluyoruz. Bayan-erkek paylaşımının artmasında olumlu şeyler.”

“Grubumuz var, futbolcularımızı takip ediyoruz”

“Bir grubumuz var, telefon üzerinden oyuncularımızla irtibat kurmaya çalışıyoruz. Bu dönemde performans ekibinin oyuncuları hazır tutması için yapacakları bizim için son derece manâlı. Futbolcularımızı eve gönderirken, spor ekipmanlarını evlerine gönderdik. Fakat bu ne değin da olsa tatmin edici değil. Peşine Düşüp Takip ediyoruz. Son antrenmanımız üzerinden 2 hafta geçti. derhal bir şeyler yapıyor tabii ama saha içi antrenmanı gibi olmayacak.”

“İnşallah vaktimiz olur”

“Liglerin ne vakit başlayacağını, ne zaman antrenmanlara başlayacağımızı bilmiyoruz. Ola Ki ilerleyen dönemlerde 1’e 1 antrenmanlara başlayabiliriz. Takımlara bir hazırlanma süreci verilecektir. Bu zaman içerisinde takımlarımızı tekrar hazırlayacağız tabii fakat bu süreçte de onları asgari kayba uğratmak istiyoruz. Benim düşüncem, bir kere önümüzde inşallah süre olur. Şu an nisanın başındayız. Belki kalan 8 maç, Avrupa maçlarıyla beraber temmuzda başlayacak ve yeni sezon ekimde başlayacak.”

“Temmuz’da bile başlasa, ligler oynansın”

“Ilk Önce, evde kalmamız gerekli. Alışılagelmiş hayata dönmek için disiplinli olmamız gerekiyor. İlk görevimiz bu, hastalığın fazla kişiye ulaşmaması. Takımların asgari bir 4 haftalık bir alıştırma sürecine ihtiyacı olabilir, ne kadar uzayacağına alt. 2 hafta oldu. Bir 4-6 hafta daha sürerse, oyuncuları kendi performansına getirmek için minimum 4 hafta gerekecektir. Bütün ekip İstanbul’da. Onları eve gönderirken, kimsenin İstanbul’dan çıkmamasını istedik. Bütün ekip da buna uyuyor. Futbol adına en mantıklısı, geç bile olsa kalan sürenin oynatılması. Bu senenin oynanmamış olarak kabul edileceğini hiç düşünmüyorum. Bana en yakın gelen, temmuzda bile başlasa, liglerin oynanması.”

“UEFA da izin verecektir”

“Türkiye Ligi’ne baktığımda, 8 haftalık bir maç trafiğinin, 1 ayda ya da 5 haftada bitirileceğini düşünüyorum. Geç de olsa, maçların oynanacağını, şampiyonlukların ve Avrupa’ya gidenlerin belirleneceğini düşünüyorum. Ligin şu anki haliyle duyuru edilmesi çok adil yok. En açıkçası, geç de olsa liglerin bitirilmesi. UEFA da buna müsade verecektir. Bir sonraki fikstürü, geç bir zamanda başlatacaktır. Aktarma dönemi ve sözleşmeler uzayacak tabii. Haziranda biten sözleşmeler belki ağustosta bitecek.”

“Futbolcular futbolu özledi”

“Oyuncuların tatili kayda değer natürel fakat şu anki sağlık fazla önemli. 2 sezonu da kurtarmamız fazla önemli. Futbolcuların, futbolu çok özlediklerini biliyorum. Futbolda almak, futbol oynamak, onlara her şeyi unutturacaktır.

“Sıhhat her şeyden kayda değer”

Biz, en iyi sezonumuzu yaşıyoruz. Ayrıca üstünlük yolunda, ayrıca çeyrek final yolunda… Bizim için fazla güzel giden bir sene. Ama ne olursa olsun, afiyet hepsinden daha manâlı. Başarılar kazanç, geçer

“İnşallah bu başarıları Başkanımızla görürüz”

Kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ’ın bir lahza önce iyileşip, yeniden aramıza sağlıklı bir şekilde dönmesini çok istiyoruz. İnşallah bu başarıları, Sn. Göksel Gümüşdağ ile birlikte, çok daha iyi bir şekilde, sevinerek görürüz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı