Süper Lig

Oğulcan Çağlayan: “Önerge aldım ne olacağını göreceğiz”

Çaykur Rizespor’da bu sezon sergilediği performansla manâlı çıkış yakalayan ve adı Galatasaray öncelikle elde etmek üzere İstanbul’un büyükleriyle anılan Oğulcan Çağlayan, Sabahtan Gazetesi’nin ev röportajlarına katıldı. Kamera karşısında soruları yanıtlayan 24 yaşındaki golcü ile yapılan neşe saçan sohbetten öne çıkanlar şöyle:

Koronavirüs nedeniyle 1000 aileye takviye yapacağını açıkladın.

“Daha önce Elazığ depreminde de aynı şekilde yardımını yapmıştın… Böyle durumlarda elimizden geldiğince fiziki ve manevi destek olmak bayağı bir durum. İnsanların bunu abartmaması gerekiyor. Ben ve yakın arkadaşlarım her süre böyle konularda birlikte hareket ederek insanlara takviye etmeye çaba gösteriyoruz. İnsanların hayatlarına dokunabiliyorsak ne mutlu bize.”

SEYİRCİSİZ MAÇIN HALI SAHADAN FARKI DEĞIL

1 haftayı taraftarsız geçirmiştiniz. Neye benzetirsin bunu?

“Taraftar futbolun olmazsa olmazı. Futbol için taraftar her şey demek. Taraftarlar varsa futbol vardır. Taraftar her şey demektir. Boş tribünlere oynamanın insanların hafta sonu arkadaşlarıyla halı sahada maç yapmasından böylece bir farkı değil. O havaya giremiyorsun, atılan golden daha sonra gelen o ses veya gelen reaksiyon aslında öbür bir duygu.”

LÜTFEN EVLERİNİZDE KALIN

Kendini nasıl bir insan olarak tanımlarsın?

“Hissi bir üretim vardır. Allah’ın bize verdiği yetenekleri kullanarak para kazanıyoruz. Böyle bir durumda vatandaşlarımıza yardımcı olmak güzel bir duygu. İrfan Can, Taylan Antalyalı, Orhan Ovacıklı, Gökhan Akkan ve Vedat Muriqi ile böyle durumlarda birlikte hareket ederek insanlara destek etmeye çalışıyoruz.”

İlk kez böyle bir salgın başınıza geldi. Ne düşünüyorsun?

“Büyük bir kaos yaşanıyor. Hepimiz evde kalmalıyız ve sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Salgın bitince yeşil sahalara döneceğiz, taraftarlar tribünlere dönecek ve o hoş günleri baştan yaşayacağız. Buradan taraftarlara da bir mesajım olsun, tekrar tribünlere dönüp atılan bir gole sevinmek istiyorlarsa ya da bir maçın analizini kahvede, sokakta arkadaşlarıyla gerçekleştirmek istiyorlarsa evlerinde kalsınlar.”

STRESE ALIŞIK BİR İNSANIM

Sezon sonu Çaykur Rizespor ile sözleşmen bitecek. İleriye dönük planların nelerdir?

“Bu yaşıma değin mecburiyetten de olsa birkaç tane ekip değiştirdim. Olur Ya bir kulüpte uyumlu olarak oynamaya devam etseydim öbür olabilirdi. Bunda benim de kulüplerin de hataları var. Hep küme düşmemeye çalışan takımlarda forma giydim. Bunun da üzerimde yarattığı stresle birlikte, her maçın final olmasıyla ufak yaştan itibaren bir mücadelenin içerisinde kaldım. Sezon sonu sözleşmem bitiyor, teklifler alıyorum, bunlar içten. Neler olacağını göreceğiz.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı