Süper Lig

NEC Nijmegen CEO ’su Wilco van Schaik açıkladı: ‘Fenerbahçe ödemeyi yaptı! ’

NEC Nijmegen CEO’su Wilco van Schaik, Fenerbahçe’nin Ferdi Kadıoğlu transferinden kalan son 700 bin Euro’yu ödediğini açıkladı. Van Schaik, “Fazla uzun bir işlem oldu, 11 aydır bekliyorduk. Fenerbahçe’nin parayı ödemesinin ardından kulüp olarak rahatladık” dedi.

Hollanda ’da yayın yapan De Gelderlander gazetesine konuşan NEC Nijmegen CEO ’su Wilco van Schaik, Fenerbahçe ’den Ferdi Kadıoğlu için bekledikleri ödemenin gerçekleştiğini açıkladı.

“Çok uzun bir süreç oldu, 11 aydır bekliyorduk” diyen Schaik, “Finans müdürü Rıfkı Golla ile istişare ediyorduk ve aniden bana ‘Sadece ekrana bak ’ dedi. Ödemenin yapıldığını gördüm. Fenerbahçe ’nin parayı ödemesinin peşinde kulüp olarak rahatladık” ifadelerini kullandı.

Van Schaik, “Bu süreçte FIFA ’ya ve bize yasal destek karşılayan FBO ’ya (Profesyonel Futbol Organizasyonları Federasyonu) borçluyuz. Mali olarak çok hesaplı davranıyor ve sınırda geziyorduk” dedi. Fenerbahçe, NEC Nijmegen ’den Ferdi Kadıoğlu ’nun 2018-2019 sezonunun başında 1.5 milyon Euro bonservis bedeliyle aktarma etmişti.

İLGİLİ HABER Fenerbahçe`den Yusuf Namoğlu`na cevap! Fenerbahçe`den Yusuf Namoğlu`na yanıt!

Corona virüsü sebebiyle de oldukça sıkıntılı günler yaşayacaklarını bildiren Van Schaik, Fenerbahçe ’nin de zor günler geçirdiğini bildiklerini, sarı-lacivertlilerin kendileriyle iletişime geçip, nisan ayı sonunda ödeme yapma sözü verdiğini ifade etti. Van Schaik, bu son süreçte Fenerbahçe ’ye güvendiklerini ve Fenerbahçe ’nin bu güveni boşuna çıkarmadığını da söyledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı