Süper Lig

Mustafa Kaplan’dan Fenerbahçe itirafı

Koronavirüs salgını nedeniyle ailesi ile Ankara’daki evinde izole bir hayat süren Mustafa Kaplan, Sabahtan Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Kaplan, Koronavirüs’ün keza dünya hem de Türk futboluna darbe vurduğunu söyledi.

Kaplan şöyle devam etti: “Özellikle tanıdık olmayan transferi eskisi gibi olmayacak. Futbolcular ülkelerinde kalmayı öncelikli olarak düşünecektir. bu nedenle kulüplerimiz mutlaka altyapıya tartma vermeli. Kendi yıldız futbolcumuzu, kendimiz yetiştirmeliyiz.”

ARAYA MESAFE GİRDİ

“Liglere verilen aradan dolayı futbol ile oyuncu, teknik adam ve taraftarlar arasına uzaklik girdi. Dönüş sıkıntılı olacak. Futbol seviyesi düşecek. Oyuncunun evde çalışması ona pozitif bir şey kazandırmaz. Bireysel antrenman ile grup çalışması farklı olur. Evde zorlama kazanamazsınız. böylece uzun bir aradan sonradan saha ve grup idmanlarına başladığımız vakit sıkıntılar yaşanacaktır.”

FENERBAHÇE’DE DEVIR YERINE GETIRMEK SEVINÇ VERİR

Ali Koç’tan kendisine doğrudan doğruya değil, dolaylı öneri geldiğini belirten Mustafa Kaplan, “Iki Taraflı zihin alış verişinde bulunduk, düşüncelerimi belirttim. Altyapılar sorumluluğu ve A takımla koordinasyonu sağlama görevi verileceği belirtiliyor. Fenerbahçe’de çalışmaktan sevinç duyarım. Ayrıca Fenerbahçe’ye keza de Türk futboluna altyapılardan oyuncu yetiştireceğime inanıyorum” dedi.

BEŞTEPE’DE İKİ EVİM VAR!

“Teknik adam olarak Beştepe’de ödev yaptım” diyen Mustafa Kaplan, şu ifadeleri kullandı: “Gençlerbirliği ve Ankaragücü tesisleri ast yandan. Bu iki kulübü çalıştırdım. Sevinçli ve üzüntülü günlerimiz olmuştur. Burası benim iki evim. Bir kez Giresunspor’a gittim, yeniden döndüm. Gençlerbirliği ve Ankaragücü ile yollarımız ayrılırken kapıyı hiçbir zaman kapatmadık. Müşterek anlaşıp ayrıldık. bu nedenle kapıları tekrar tekrar bana açıktır.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı