Süper Lig

Mustafa Cengiz, Süper Lig’in açılış tarihi için konuştu!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, GTV’de gündeme dair açıklamalarda bulundu ve Kulüpler Birliği’nde yapılan görüşmenin detaylarını anlattı.

Süper Lig’in başlangıç tarihi hakkında konuşan Mustafa Cengiz, Süper Lig’in başlangıç tarihi olarak 17 Nisan ya da 30 Nisan’ın konuşulduğunu açıkladı.

Galatasaray Spor Kulübü’nün devleti herhangi bir kararı ya da Bilim Kurulu’nun bir tavsiyesi olmadan hareket etmeyeceğini açıklayan Mustafa Cengiz, “İnşallah hocam iki üç gün başında Florya’nın başına döner ve gerekenler yapılır. Devletimiz muhabere etmeden harekete geçmeyeceğiz” dedi.

17 NİSAN, 30 NİSAN’A KADAR BAŞLANGIÇ TARİHİ

Kulüpler Birliği’nde yapılan görüşmeleri ve play-off gündemini de değerlendiren Mustafa Cengiz, “Mehmet Sepil ile bir telefon görüşmesi yaptık ve mümkünse yüz yüze yok, telekonferans olmasını istedim. Üç saat görüştük. Sevgili başkanlarımla konuştuk, herkes görüşünü belirtti. Orada alınan karar, futbolcuların antrenman temposunu yitirmemesi için 17 Nisan, 30 Nisan’a kadar başlama tarihleri. Bir komisyon kurularak TFF ve devlet ile temasa geçme fikri konuşuldu. Sanırım telekonferans yordu, uyumuşum. Bir uyandım, Play-Off mesajları geldi. Ligin mevcut haliyle tescili ile ilgili iddialar olmuş. Bunlar telekonferasnta konuşulmadı. Sadece ligin ne süre başlayacağı konuşuldu. Bir çalışma kurulu kurarak, TFF ile birlikte devletimize data aktarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

BU LİGİ MAKSİMUM BİR AYDA BİTİRİRİZ

Süper Lig’de kalan maçların bir aylık zaman içerisinde tamamlanabileceğini ifade eden Cengiz, “Biz bu ligi azami bir ayda bitirebiliriz. Yalnızca hazırlanmak için zaman lüzumlu. TFF’nin FIFA’yi ikna etmeli. Mayıs’da futbolcu sözleşmeleri bitiyor, bu sözleşmeler, liglerin bitiş tarihine çekilmelidir. Bu ayarlanmazsa, hem Türkiye’de keza de dünyada sorun çıkar. UEFA’ya bu konuda fazla güveniyorum. Bizim TFF, bunu ayarlayabilir mi bilmiyorum” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı