Süper Lig

Mustafa Cengiz kimdir? Mustafa Cengiz kaç yaşında, aslen nereli?

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı ve işadamı Mustafa Cengiz’in hayatı merak ediliyor. Ocak 2018’de Galatasaray’ın başkanı olarak seçilen Mustafa Cengiz daha önceden bürokrat olarak da görev yapmıştır. Mustafa Cengiz’in hayatı hakkındaki tüm detaylar…

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz ’in hayatı bu günlerde sıkça merak ediliyor. Mustafa Cengiz ’in gün içerisinde hastaneye kaldırıldığı bilgisinin gelmesiyle de kim olduğu ve hayatından bilgiler araştırılmaya başlandı. İşte Mustafa Cengiz kimdir? sorusunun yanıtı…

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?

Mustafa Cengiz, 25 Aralık 1949 Gaziantep (Nizip) doğumlu Türk meslek adamı ve eski bürokrat. 37. ve şu anki Galatasaray SK başkanıdır.

Gaziantep ilinin Nizip ilçesinde doğdu, ilk ve orta öğrenimini doğduğu yerde aldı. Gaziantep Lisesi ’nden mezun olduktan daha sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi girdi, buradan mezun olduktan sonra Köy-Koop Merkez Birliği ’nde kurucu bilirkişi olarak görev yaptı, sonra TANSA genel müdürlüğünü yaptı. 12 Eylül Darbesinden daha sonra memuriyetten ayrılarak Ortadoğu ülkelerinde çalışmaya başladı.

Türkiye Akaryakıt Bayiileri ve Gaz İşverenler Sendikası ’nda genel başkanlık yaptı, İTO Petrol iş komitelerinde sektör temsilciliği görevini üstlendi. Galatasaray Spor Kulübü Anayasa Tadil Komisyonu üyeliğini yaptı, 20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray SK başkanı seçildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı