Biyografi

Murat Özarı Kimdir?

Murat Özarı son dönemde Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor Ekstra adlı televizyon programı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1963 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özarı, Galatasaray ve Milli Takımın efsane futbolcularından Coşkun Özarı’nın oğlu’dur. Bir kaç kuşaktır aslen İstanbul’lu olan Özarı’nın babası Coşkun Özarı 2011 yılında vefat etmiştir. Babası ayrıca Türkiye Milli takımını da çalıştıran eski Milli futbolcu’dur.

Murat Özarı kariyeri;

Uzun senelerdir futbol dünyasında yer almakta, geçmişten günümüze muhabir ve gazeteci kimliği ile önemli başarıların altına imzasını atmıştır. Özellikle futbol dünyasında gerçekleştirdiği röportajlar ile hatırlanmaktadır.

Bir dönem Tv 8 ekranlarında yayınlanan Bay Tahmin isimli spor pogramını ile birlikte sunmuştur. Günümüzde yine Tv 8 ekranlarında yayınlanmakta Survivor Ekstra adlı program’da yorumları ile sık sık gündeme gelmektedir. Ayrıca programda seslendirdiği şiirler ile de taraflı tarafsız ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Geçmiş yıllarda yaptığı röportaj’lar ile isminden sık sık söz ettirmiştir. Özellikle 1999 yılında Türkiye A Milli Takım’ın Euro 2000 vizesi aldığı İrlanda maçı sonrası ile yaptığı röportajlar hafızalarda kalmıştır. Kamera’nın önünden geçenlere sinirlenmiş ve çıldırmış, hatta “İçimizdeki İrlandalılar” deyimi’nin de bu röportaj sonrası çıktığı belirtilmiştir.

Maalesef ünlü ismin eğitimi, medeni durumu, boyu ve kilosu gibi merak edilen diğer bilgilerine ulaşılamamıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 57,6bin civarındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı