Basketbol

Milli sporcu Selin Şahin özel otobüsle evine gönderildi

Türkiye ’nin yeni alıcı corona virüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında uçuşları sonlandırmasının peşinde İtalya ’dan ülkeye getirilen ve Samsun ’da 14 günlük karantina süresini tamamlayan bedensel engelli milli basketbolcu Selin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığının kendisine ödev ettiği özel otobüsle İstanbul ’daki ailesinin yanına gönderildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 25 Mart ’ta Roma ’dan Türk Hava Yolları ile Samsun ’a getirilerek Münevver Ayaşlı Yurdu ’na yerleştirilen İtalya ’nın Reggio Calabria takımında oynayan ulusal sporcu Selin Şahin ’in, karantina süresi sona erdi.

Milli oyuncu, Gençlik ve Spor Bakanlığının kendisine ödev ettiği özel otobüsle İstanbul ’a ailesinin yanında gönderildi.

Selin, Samsun ’da karantina sürecinin fazla neşeli geçtiğini açıklama ederek, “Yetkililer bizimle fazla ilgilendi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. İstanbul ’daki ailemin yanında uçakla gitmeyi planlıyordum Sayın Valimiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile bu yönde karar almıştık. Fakat uçuşlar iptal oldu. Adi otobüsler merdivenli olduğu için bezginlik yaşayacağım için asansörlü otobüs ayarladılar.” dedi.

Milli sporcu Selin, İtalya ’da da karantina aşağı olduğuna göze çarpan ederek, şunları kaydetti:

“İtalya ’dan Türkiye ’ye geldikten daha sonra da 14 gün karantina altına alındık. İstanbul ’a evime gittiğim zaman karantina süreci yine devam edecek. Tüm toplum ve kendi sağlığımız için evde kalalım, bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışalım.”

Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ulusal sporcunun özel durumu nedeniyle kendisini uçakla göndermeyi planladıklarını oysa seferlerin iptal edildiğini hatırlatarak, şunları dile getirdi:

“Sporcumuzun adi otobüsle gitmesi zordu. Gençlik ve Spor Bakanımız sporcumuzun durumunu öğrendikten sonradan bize talimatlar verdi. Müdürlüğümüz bünyesinde engelli otobüsü vardı. Bu otobüste engelli sporcularımızın ihtiyaçlarının görülebilmesi için asansör mevcut. O otobüsü biz milli sporcumuzu İstanbul ’daki ailesinin yanında götürmesi için atama ettik. Bakanımızın, Selin için o otobüsü devir etmesi sporcumuzu mutlu etti.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı