Basketbol

Milli basketbolculardan koronavirüs için temizlik ve evde

BİRKAN BATUK: EVDE KALALIM 

A Milli Basketbol Erkek Takımı ve Beşiktaş Sompo Sigorta’nın tecrübeli oyuncusu Birkan Batuk, koronavirüs için kurallara uymanın önemine değinirken, “Koronavirüs sebebiyle ülke olarak zorlama günler geçiriyoruz. Bu süreçte kendimiz, ailemiz, sevdiklerimiz ve bizim için gece gündüz çalışan sıhhat personelimiz için lütfen tedbirlere uyalım ve evde kalalım. İyi uyuyalım iyi beslenelim ve kendimize çok dikkat edelim” şeklinde konuştu. 

KARTAL ÖZMIZRAK: LÜTFEN EVDE KALALIM VE BU ZORLU SÜRECİ BERABER ATLATALIM

Darüşşafaka Tekfen’in genç oyuncusu Kartal Özmızrak ise, “Koronavirüs sebebiyle el ve gövde temizliğime uyarı ediyor, fazla gerekmedikçe açık havada çıkmıyor ve evimize konuk kabul etmiyoruz. bununla birlikte uyku ve gıda düzenimize dikkat ediyoruz. En önemlisi de moralimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve yetkililerimiz sürekli yeni açıklamalarda bulunuyor. Siz de bu açıklamalara uyarı ederek kendi ve çevrenizdekilerin sağlığını koruyabilirsiniz. Lütfen evde kalalım ve bu engebeli süreci beraber atlatalım. Spor Bakanlığımızın erteleme kararı nedeniyle de sevindik çünkü hiçbir şey insan sağlığından daha önemli değildir. Son olarak da hastalarımıza acele şifalar, kayıplarımız için de Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. 

CANSU KÖKSAL: CÜMBÜR CEMAAT KENDİSİNE DİKKAT ETSİN

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncusu ve Fransa ekibi USO Mondeville’de forma giyen Cansu Köksal da, “Ilk Olarak Spor Bakanlığının aldığı karadan dolayı mutluyuz. Sıhhat her şeyden çok daha önemli ve şimdi evde kalma zamanı. Ailemiz, sevdiklerimiz ve ülkemiz için bu durumu atlayacağız. Temizliğimize, beslenmemize ve uyku düzenimize dikkat edelim. Evimizde spor yapalım. Gerekmedikçe dışarıda çıkmayın. Cümbür Cemaat kendine fazla uyarı etsin” dedi.

BAHAR ÇAĞLAR: RESMİ KAYNAKLARIN UYARILARINI DİKKATE ALIN

A Milli Bayan Basketbol Takımı oyuncusu ve Beşiktaş TRC İnşaat forması giyen Bahar Çağlar da, resmi kaynakların uyarılarını dikkate almak gerektiğini dile getirirken, “Bakanlığımızın ve federasyonumuzun sporcuların sağlığını düşünerek ligleri ertelemesinden sonra ben de evimdeyim. Hijyen kurallarına fazla dikkat ediyorum. Sizler de mutlaka devlete ait kaynakların uyarılarını dikkate alın ve evlerinizde kalın. Ellerinizi yıkamayı asla unutmayın. Bu durumu sosyal mesafemizi koruyarak ve zorunlu önlemleri alarak atlatacağız” açıklamasında bulundu. 

MELİS GÜLCAN: GEREKMEDİKÇE LÜTFEN EVDEN ÇIKMAYIN

A Milli Kadın Basketbol ve Botaş Spor Kulübü oyuncusu Melis Gülcan da, bu virüsü atlatmak için evde kal mesajı verirken, “Koronavirüs salgını için ben ve aile gerekmedikçe dışarıya çıkmıyoruz. Bilhassa el temizliğimize ve genel hijyenimize çok uyarı ediyoruz. Siz de gerekmedikçe lütfen evden çıkmayın. Elleriniz sık sık yıkayın. İyi beslenin ve bağışıklık sisteminizi zinde tutun. Bu durumu ülke olarak atlatacağız. Sağlık Bakanlığımız ve devlet yetkilileri uyarılarda bulunuyorlar, lütfen onlara uyun. Kendinize, çevrenize ve sevdiklerinize uyarı edin. Evinizde kalın ve açık havada çıkmayın. Bunu birlik olarak atlatalım. Maçların ertelenmesi için de Spor Bakanlığının aldığı karardan nedeniyle çok mutluyuz. Sağlık her şeyden kayda değer. Lütfen evde kal” diye konuştu.

İbrahim ALİOĞLU / İSTANBUL,(DHA)

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı