Süper Lig

Metin Sipahioğlu: “Fenerbahçe, 4 Nisan’ı unutmayacak ve unutturmayacak”

Fenerbahçe Idare Heyeti Üyesi Metin Sipahioğlu, 4 Nisan 2015’te sarı-lacivertli futbol takımını içeren otobüse Trabzon’da yapılan silahlı saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

FBTV’de katıldığı programda açıklamada yer alan Sipahioğlu, futbol takımlarını içeren otobüse 5 sene önce saldırı yapıldığını dile getirerek, “Kulübümüz bugün için ‘Aydınlanmayan gün’ ifadesini kullandı. Bakın 1 yok, 100 yok, bugün tam 1827. güne girmişiz. Onlarca insanı öldürmeye girişim edenler maalesef 1827. günde halen bulunabilmiş değiller. Hiçbir şekilde anlatılabilir bir koşul değil. Ne adaletle ne vicdanla ne de hukukla bunu anlatamazsınız. Bugün 5. sene oluyor fakat hala suçlular ortada değil. Suçlulara dair hiçbir gelişme de maalesef ortada yok.” diye konuştu.

“FAİLLER BULUNMALIDIR”

Güvenlik güçlerine çağrıda yer alan Metin Sipahioğlu, şunları kaydetti:

“Ülkemizde iç keşmekeş dahil etmemek amacıyla da yapılmış olabilecek bu saldırıya dair tüm faillerin bundan böyle bulunmasını ve olayın aydınlatılarak ortaya çıkartılmasını önemli bir şekilde istek ediyoruz. Bu saldırıyla sadece Fenerbahçe Kulübü yok, bununla birlikte ülkemizin iç huzuruna da kastedilmiştir. Muhtemelen de kasıt, ülkemizde bir iç karışıklık çıkarmaktır. Bundan Böyle bu olayı gerçekleştiren failler kesinlikle bulunmalıdır. şimdi olayı gerçekleştiren failler ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar.”

Sipahioğlu, davanın peşini bırakmayacaklarını vurgulayarak, “Bundan Böyle Fenerbahçelilerin ve toplumun vicdanı bu konuda daha pozitif yaralanmamalı. Bu konuda Fenerbahçelilerin de toplumun da faillerin ortaya çıkmamasına tahammülleri kalmadı. Açıklanabilir bir tarafı da kalmadı.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE 4 NİSAN’I UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAK”

Metin Sipahioğlu, yeni herif koronavirüs salgını sebebiyle sportif faaliyetlerin askıya alındığını da hatırlatarak, “Önümüzdeki dönemlerde de inşallah bu salgın belasını milletçe, ulusça ve dünya olarak daima beraber atlattığımız vakit kulübümüz için en iyi adımları atacağız. Bütün gücümüzle spor sahalarına döneceğiz. Milyonlarca Fenerbahçeli olarak defalarca birlikte, omuz omuza tüm branşlarda başarılara yürüyeceğiz. Herkese, bütün camiamıza ve taraftarlarımıza sevgilerimi, saygılarımı yolluyorum. Fenerbahçe Kulübü, 4 Nisan’ı hiçbir süre unutmayacak ve unutturmayacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı