Süper Lig

Mesut Bakkal’dan “özendirme primi” savunması

Teknik direktör Mesut Bakkal, yazdığı kitapta yer alan özendirme primi aldığına karşın anısına ilişkin, “Benim anlattığım olay o tarihlerde TFF göre yasak bir eylem değildi, hatta fazla olağandı.” dedi.

Bakkal, “Mesut Bir Adamın Hikayesi” kitabında 1986-1987 sezonunda formasını giydiği Denizlispor ile Beşiktaş arasında oynanan ve 1-1 sonuçlanan maç için Galatasaray’dan teşvik primi aldığına yönelik ifadeleri hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

“DAIMA ETİK DEĞERLERE YERINDE DAVRANDIM”

Olayın, kendisi 22 yaşında bir futbolcuyken gerçekleştiğini belirten Bakkal, “1986 yılında oynadığım bir müsabaka sonrası yaşanmış bir anının günümüz koşulları ile abartılı bir şekilde anlatılmasını kabul edemiyorum. Ben gerek futbolculuk, gerekse teknik direktörlük hayatımda futbolun ahlak değerlerine uydum ve sporculuğa yakışmayan bir hareket yapmadım. Ben defalarca yasalara, ahlak kurallarına ve ahlak değerlere uygun davrandım.” diye konuştu.

“KABAHAT OLSAYDI KABUL ETMEZDİK”

O dönemde özendirme priminin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Disiplin Talimatı’nda kabahat olarak yer almadığını savunan Bakkal, “Eğer kabahat olsaydı bu, ne ben ne de öteki ekip arkadaşlarım göre kabul edilmezdi. Şimdi öğrendiğim kadarıyla teşvik primi alınmasının yasaklanması disiplin talimatında 1998 yılında olmuştur. Benim anlattığım olay o tarihlerde TFF tarafından yasaklanmış bir eylem değildi, hatta fazla olağandı.” ifadelerini kullandı.

“Özendirme primi aldığını verdiğini ifade eden birçok futbolcu, teknik adam ve idareci oldu” diyen Bakkal, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Futbol anılarımı yazdığım ve kuşkusuz ticari bir amaçla yayımlanmamış bu kitap, ayrıntılarıyla ailem ve yakın aile dostlarım için hazır olup, bu durumun zeka istismar edilmiş olması epeyce üzücüdür. Benim bugüne değin hiçbir sosyal ağ hesabım olmamıştır. Adıma sahte olarak gevşemiş hesaplardan yapılan direktifler da kesinlikle bana ait değildir.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı