Spor Haberleri

Messi krizi! Başkan ’a savaş açtı!

Barcelona’nın dünyaca meşhur yıldızı Lionel Messi ile idare aralarında gerginlik tırmanıyor. İngiliz basınında Messi ile yönetimin birçok konuda ters düştüğü, corona virüsü salgınının da bunun son örneği olduğu yorumu yapıldı

İspanya La Liga ’nın dev ekiplerinden Barcelona yönetimi ile senelerdir takımın değişmeyen ismi olan Lionel Messi aralarında büyük bir kriz yaşanıyor. İngiliz Mail Online yazarı Pete Jenson ’a kadar, Lionel Messi ’nin daha önce birçok konuda zıt düştüğü Barcelona Başkanı Josep Bartomeu ’nun corona virüsünü yönetme konusunda yetersiz kaldığını düşünüyor.

Neymar ’ın takımdan ayrılması, yapılamayan transferler, Ernesto Valverde ’nin ayrılığı sonrası Sportif Direktör Eric Abidal ile yaşadığı tartışma, Messi ’nin 15 yıldır formasını giydiği Barcelona ’nın yönetimi ile aralarında soğuk bir savaş olduğunu bildiren Jenson, Arjantinli yıldızın futbolcuların ücretlerinde yüzde 70 kesintiye gidilmesini onaylamasının Bartomeu ’ya nefes aldırdığını savundu.

Jenson, Messi ile Barcelona arasındaki krizi şöyle açıklama etti:

“Messi birçok konuda yönetimle ters düşüyor. Barcelona yönetiminin corona virüsü salgını krizini de iyi yönetemediğini düşünüyor. Futbolcuların büyük kısmı, maaşlarında kesintiye gidilmesinden hoşnut değil… Idare de bu konuda video konferans yaparken, aniden gelen Messi ’nin paylaşımı ile rahatladı. Messi ’nin vereceği tepkiden korkan Bartomeu, yıldız ismin kesintiyi kabul etmesinin arkasında rahat bir nefes aldı. Fakat bu, idare ile Messi arasındaki krizin bittiği anlamına gelmiyor.”

GERİLİM NEYMAR ’IN AYRILIŞIYLA BAŞLADI

Paris Saint Germain ’in, Neymar ’ın 222 milyon Euro ’luk bağımsızlık kalma maddesini ödeyerek 2017 yılında aktarma etmesi, dünya futbol kamuoyu dek Messi ’yi de şoke etti! Takımın manâlı bir parçasının gitmesi ardından yapılan Coutinho ve Dembele transferlerinden hoşnut kalmayan Messi, bu sezon başında Barcelona yönetiminin Neymar ’ı geri getirmesi gerektiğini söylemişti.

Ama Messi ’nin bu isteğine karşın Neymar için girişimde bulunmayan Barcelona, onun yerine Atletico Madrid ’in Fransız yıldız Griezmann ’ı kadrosuna kattı. Bu transferden hoşnut kalmayan Messi ile yönetimin arası açılmaya başladı.

ABIDAL İLE KRİZ

Barcelona Sportif Direktörü Eric Abidal ’in Teknik Direktör Ernesto Valverde ile yolları ayırma kararı almasının arkasından yaptığı izah etme, Messi ’nin sert tepkisiyle karşılaştı.

Abidal ’in “Futbolcular da kendisinden hoşnut değildi” şeklindeki sözlerini eleştiren Messi, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yapmıştı:

“Herkes kendi görev alanından sorumlu olmalı ve kararlarına dikkat etmelidir. Futbolcular, sahada olanları ve kendilerini iyi hissetmedikleri zamanı birincil bilenlerdir. Sportif yöneticiler de sorumluluklarını ve bilhassa aldıkları kararları üstlenmelidirler. Son olarak oyuncular hakkında konuşuyorsan ad vermelisin. Bunu yapmadığın vakit ortaya herkesin ismini atmış, doğru olmayan dedikoduların yayılmasına ihtimal sağlamış ve hepimizi kirletmiş oluyorsun.”

İLGİLİ HABER Messi konuştu, Barcelona resmen açıkladı! Maaşlarda kesinti... Messi konuştu, Barcelona resmi olarak açıkladı! Maaşlarda kesinti…

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı