Süper Lig

Mert Hakan Yandaş: Mucizeyi başarılı olmak istiyoruz

Sivasspor’da sezonun flaş isimlerinden Mert Hakan Yandaş kariyeri, hayalleri ve transferi ile ilgili direktifler yaptı.

Fenerbahçe ve Galatasaray ’ın aktarma hedefleri arasında gösterilen Sivasspor ’un yükselen ismi Mert Hakan Yandaş, beIN Sports ekranlarında açıklamalarda bulundu ve geleceğine karşın haberlere de cevap verdi. İşte Mert Hakan Yandaş ’ın sözleri…

‘SIKINTI OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM ’

Ligimiz başlayacak gibi gözüküyor. Biz tekrar tekrar kendimizi hazır tutmaya çalıştık. Mesafelere uyarı ederek idmanlarımıza devam ediyoruz. Bundesliga bizim için fazla manâlı bir rol model. Bu işi gerçekte çok iyi yürütüyorlar. Biz de başladığımız zaman onlar gibi sıkı tedbirler alırsak sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

‘KEYİF ALMAYA ÇALIŞAN BİR EKİBİZ ’

Buralara fiilen fazla güzel bir aile ortamı olduğu için geldik. Birbirimiz için uğraş eden bir ekibiz. Saha açık havada da öyleyiz, keyifli oluyor. Saha içinde de dışarıya da keyif almaya çalışan bir ekibimiz. Ülkemizde duygularla varisi olmak daha basit, bunu da bu sene yakaladık diyebilirim.

‘İLK 3 HAFTA ANAHTAR ’

İlk devreden acilen son 8 haftaya girerken 2 puan gerideyiz. Fikstürümüz de ayrıcalıklı ama herkesin can derdi var. Her maçın kendi geliri var. Biz, şu fena süreci iyi atlatmak istiyoruz. Benim kendi düşüncem, birincil 3 haftayı iyi geçiren ligi götürebilir.

‘SİVASSPOR CAMİASI İÇİN YAPACAĞIZ ’

Bizim de maçlarımız fiilen hoş, kolay demeyelim, saygısızlık olur. İlk yarıda yaptığımız şeyi tekrar yapabileceğine inanan bir ekibimiz var. En azından biz elimizden gelen her şeyi Sivas için, Sivasspor camiası için yapacağız.

‘MUCİZEYİ BAŞARMAK İSTİYORUZ ’

Sivasspor 10 yıl önce Şampiyonlar Ligi ’ndeydi, 10 sene sonra tekrar benzer havayı yakalayabildi büyük kasaba. Herkesin gözünün içinde başarı bekleyen bir coşku var, mutluluk var. Eğer şampiyonluğu yaşatırsak, bizim için fantastik olur, bu şehirde unutulmazlar arasına gireriz. Doğrusu fazla istiyoruz. Anadolu takımlarının bunu başarması bu ülkede mucize, yalnızca Bursaspor başarabildi. İnşallah biz başarırız.

‘SİVAS ’A MAHÇUP OLUYORUZ ’

Sorulunca aktarma, net cevap veriyoruz. Bizim derhal bir hedefimiz var. Sivas şehrinin ve camianın bizden beklentisi var. Konuşmadığımız şeyler çıkınca üzülüyoruz, Sivas ’a mahçup oluyoruz. Onlar da bize sitem ediyorlar. Takımın hedefi varken, Emre ile ben değil, ekip konuşulması gerekiyor. Biz sahada son dakika, son saniyeye değin Sivasspor ’a hizmet etmek için buradayız. Televizyoncu, gazeteci abilerimiz işini yapıyor ama biz ne söylesek, konuşulmaktan vazgeçilmiyor.

‘EMRE ’YE KEFİLİM ’

Geleceği göz önünde bulundurmak zorundayız lakin son saniyeye değin, son düdük çalana kadar ben her topa kafamı sokacağım. Bu takımın 10 sene sonradan gelen bu başarısını heba ettirmeyeceğiz bu oyunlarla. İnşallah şampiyon olarak Şampiyonlar Ligi ’ne katılırız. Sonradan kariyer planlamamızı yapacağız natürel fakat, bakacağız ve bizim için en hayırlısı neyse, onu yapacağız. Ben Emre ’ye de kefilim, o da son saniyeye değin çaba edecek.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı