Süper Lig

Mert Hakan Yandaş: ‘Futbol oynamayı çok özledim ’

Demir Grup Sivasspor ’un başarılı oyuncusu Mert Hakan Yandaş, kulübün Instagram canlı yayınına katıldı. Yandaş “İşimizi yapmayı özledim, futbol oynamayı özledim. Ara Sıra kendimi tutamayıp birkaç kişiyi arayıp maç yapmak istiyorum. Bu oyunla hayata tutundum, bu oyunla var oldum. Kendimi şu lahza çok fena ve boşlukta hissediyorum” dedi.

Süper Lig takımlarından DG Sivasspor’da forma giyen genç oyuncu Mert Hakan Yandaş, kulübün resmi sosyal ağ hesabında naklen yayın konuğu oldu. Merak edilen soruları yanıtlayan Yandaş, ligin akıbeti ile ilgili de konuştu.

Yaklaşık 35 dakika süren canlı yayını 700’e yakın taraftar peşine düşüp takip ederek Mert Hakan’a sevgi mesajları yağdırdılar. Lige ara verilmesinin futbolcuları etkilediğini söyleyen Yandaş, “Aslında fazla zor bir süreç bizim için. Çünkü bizim kesintisiz hareketli bir hayatımız var. Doğrusu bu sürece alışmak bizim için çok zorlama oluyor lakin inşallah bu süreci fazla ivedi atlatıp eski hayatımıza dönmek istiyoruz. Hayatımızda hırs beceriksiz olduğu süre kendimi yarım hissediyorum. Bugünler kuvvet geçiyor benim içinde, alıştık mı? Sıkıldık mı? O aradayız. Ne olacak bilmiyorum, inşallah biran önce atlatırız” biçiminde konuştu.

‘İşimizi yapmayı özledim ’

Futbol oynamayı özlediğini söyleyen kırmızı-beyazlı futbolcu, “İşimizi yapmayı özledim, futbol oynamayı özledim. Ara Sıra kendimi tutamayıp birkaç kişiyi arayıp maç yapmak istiyorum. Hoca ile ayak tenisi oynayarak geçirmeye çalışıyorum. Fiilen bizim için çok güç. Ben 9 yaşında futbola başladım kulüp olarak. O süreçten beri topun ardındaki koşuyoruz. Bu oyunla hayata tutundum, bu oyunla var oldum. Kendimi şu an çok kötü ve boşlukta hissediyorum. İnşallah bir an önce hayatıma kavuşurum” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Sivassporlu Aaron Appindangoye: `Futbolu çok özlüyorum` Sivassporlu Aaron Appindangoye: `Futbolu fazla özlüyorum`

‘Bu süreye iyi adapte olan uğurlu çıkacak ’

Liglerin akıbetinin henüz netleşmediğini vurgulayan Yandaş, şu ifadelere yer verdi: “Bence kötü bir süreç araya girdi. Bütün Avrupa’daki sevinç, arzu, hırs, netice neyse elimizden alındı. Keşke böyle bir şeye şahit olmasaydık Dünya ve Türkiye olarak fakat liglerin elbet başlayacağını konuşuyor cümbür cemaat. Ligler galiba yüzde 80-90 seyircisiz oynanacak. Son hafta seyircisiz oynadık. Fazla kötü bir maçtı. Taraftarlar iyi ki varlar, bunu anladık o süreçte. Kendimce döndüğümüzde bu sezonun bitirilmesi kafa yapısında olacak herkes. Çünkü doğrusu biz de, yöneticiler de dünya futbol alemi de bu yıl bu işin bitmesini planlıyor. İyi veya fena bir an önce bitmesini düşünüyoruz. Bu süreye iyi adapte olan uğurlu çıkacak.”

‘Rıza Öğretmen iyi ancak geldi ’

Teknik Direktör Rıza Çalımbay’ın takımın başına gelmesiyle çıkış yakaladığını ifade eden Mert Hakan, “Benim için geçen sene fena bir sezondu. Bu senenin böyle geçmesi benim için fantastik bir mutluluk. Bu sezon başına gelmeden önce çalıştım. Tatil yapmadım zaten. Bunu yargı etmediğimi geçen seneden biliyordum. Kendimi adapte edip bu senenin benim için olmazsa olmaz olacağını biliyordum. Çünkü Süper Lig açısından kendimi kanıtlamam için son sezondu. Sakatlıklar olsun, yaşadığım şeyler olsun yaşadığım şanssızlıklardan dolayı nasıl bir futbolcu olduğumu kimseye gösterememiştim. Ben başarabileceğime inanıyordum. Hiçbir süre kendime olan inancımı kaybetmedim. Sezon başı iyi oysa Rıza öğretmen ile anlaşılmış ve benim de bölünme sürecim vardı iyi fakat ayrılmamışım. Ben en ince ayrıntısına kadar duygularımla oynuyorum. Duygumu kaybettiğim vakit ben diye bir şey olmayacağını biliyorum. Saha içindeki eksiklerimi de gidermeye çalışıyorum. İnşallah daha iyi bir Mert Hakan görürüz” değerlendirmesini yaptı.

‘mükemmel durumdayız ’

Ligde oynanan 26 haftayı değerlendiren Yandaş, “Ben Türkiye’de futbolun duygularla oynandığını düşünüyorum. 26 haftada illaki inişler çıkışlar yakalandı. Zaten takımın değeri besbelli. Yapılan sürpriz şekilde çıkışlar var, ona ben de dahilim. Kapasitemizin üstünde ve kapasitemize yakın oynuyoruz. Bu duygu ve coşkudan geliyor, aile olmaktan ve birlikten geliyor. Bence biz bu işi çok iyi başardık. Ondan sonra sonuçlar geldi. çok iyi durumdayız. Son haftayı saymazsak. Antalyaspor maçını kaza olarak görüyoruz. Ligdeki en şanssız maçtı” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Sivassporlu Aaron Appindangoye: `Futbolu çok özlüyorum` Sivassporlu Aaron Appindangoye: `Futbolu çok özlüyorum`

‘Iniesta, Mesut Özil ve Pirlo’yu örnek alıyorum ’

Futbolda örnek aldığı isimlerden bahseden 25 yaşındaki futbolcu, “Futbol izlemeyi seven bir insanım. Örnek aldığı isim olarak, Andres Iniesta, Mesut Özil, Andrea Pirlo, gibi futbolculardan umarım bir şeyler kaparım. Felsefe olarak da hayallerimi yüksek tutup fazla çalışıp hayallerime kavuşmayı istiyorum. Liglerde en beğendiğim defans oyuncuları; Caner Osmanpaşa, Vida ve Marcao. Ligimizde oyuncular var. Takımda en iyi anlaştığım isim Emre Kılınç. Kardeş gibiyiz. Fazla sevdiğim akıcı bir insan” biçiminde konuştu

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı