Süper Lig

Mensah, Şampiyonlar Ligi ’ni istiyor

Hes Kablo Kayserispor’un Ganalı futbolcusu Bernard Mensah sosyal medyadan yaptığı canlı yayında, corona virüsü salgını sebebiyle lige verilen arada evde kaldığını belirterek, “Ligin ikinci yarısında takım olmanın savaşmayı gerektirdiğini hatırladık” dedi. Mensah hem Şampiyonlar Ligi arenasında forma giymek istediğini de belirtti.

Hes Kablo Kayserisporlu futbolcu Bernard Mensah, kulübün devlete ait sosyal medya hesabından canlı yayın gerçekleştirdi. 55 dakika süren yayının başında Mensah, koronavirüs salgını sebebiyle müsabakaların oynanmadığı dönemde evde ailesi ile süre geçirdiğini söyledi.

Kişisel antrenmanlar yaparak formda kalmaya çalıştığını söyleyen Bernard Mensah, “Başta sezonun birincil yarısında kötüydük. Ligin birincil yarısında takım olamamıştık. Berna Gözbaşı ’nın kulüp başkanlığına gelmesiyle bazı şeylerin değişmesiyle birlikte yeni hoca ve transferlerle ekip olmayı hatırladık. Ligin 2. yarısında takım olmanın savaşmayı gerektirdiğini hatırladık. Karantina süreci bittikten sonradan bu performansı devam ettireceğiz” dedi.

Kayserispor ’da devam edip etmek istemediği hakkında gelen soru üzerine Ganalı futbolcu Mensah, “Kayseri ’yi seviyorum. Kayserispor ’da kalmak hoş, takımı ve şehri seviyorum. Ama benimde hedeflerim var. Şampiyonlar Ligi ’nde futbol oynasam fazla memnun olacağım” yanıtını verdi.

Kayserispor taraftar grubu Kapalıkale hakkında gelen soru üstüne ise Mensah, “Konyaspor maçında 2-0 geriye doğru düşmüştük. Kapalıkale katiyen susmadı, bize yardım verdi. Kapalıkale taraftar grubu her maçta orada olduklarını hissettiriyorlar. Bizi her şartta desteklemeleri bizim için çok manâlı. Futbolcular ve hocalar gider, cümbür cemaat gider, onlar orada olur” diye açıklama etti.

Ganalı futbolcu sözlerini Türkçe olarak “Evde kal Kayseri” diyerek sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı