Süper Lig

Menajeri açıkladı: ‘Mariano’nun sözleşmesi uzayacak’

Süper Lig’e koronavirüs nedeniyle verilen aranın bu sezonun uzamasına yol açacağına uyarı çeken Marcelo Robalinho, bu durumun futbolcuya da yansıması olacağını duyurdu.

Bu durumda Brezilyalı oyuncunun kulüple haziranda bitecek sözleşmesinin uzatılacağını gösteren Robalinho, sürecin temmuza uzamasının beklendiğini ifade ederek “Türkiye’de liglerin haziran başında başlaması bekleniyor. Mariano’nun sözleşmesinin de ligin bitimine dek uzatılacağını düşünüyorum” biçiminde konuştu.

‘Galatasaray kazanan olursa işler değişir’

Flamengo, Internacional ve Palmeiras takımlarının oyuncuya ilgisi olduğuna muhabere eden menajer Robalinho, sarı-kırmzılıların sezonu mutlu sonla noktalaması durumunda futbolcunun gelecek sezon için de takımda kalmasının önünün açılacağına uyarı çekerek “Brezilya’daki bütün kulüplerin bu transfer için şansı var, Mariano da ülkeye dönmeyi istiyor. Oysa Galatasaray bu sezon da kazanan olursa, Mariano o vakit değere binecek ve bu şart Brezilya’ya transferine engel oluşturacaktır. Özellikle de içinde bulunduğumuz pandemi sürecinin bir çok kulübü parasal açıdan sıkıntıya sokacağı da düşünüldüğünde…” dedi.

‘Hedef üstünlük mücadelesi’

33 yaşındaki futbolcunun Brezilya’ya dönme olasılığı ile ilgili konuşan menajer, şunları söyledi: “Internacional yılın başında bir teklifle geldi. Oysa ayrıntılar konusunda bir ilerleme sarf edilemedi. O dönem Mariano ülkeye dönmeye çok sıcak bakıyordu. Burada kayda değer olan kulüp yapısı iyi olan, şampiyonluğa oynayan bir takıma gitmek”

‘Yüzde 25 kesinti varken aktarma olmaz’

Atletico Mineiro teknik direktörü Jorge Sampaoli’nin oyuncuya ilgisini de yorumlayan Mariano’nun temsilcisi şöyle devam etti: “Bu takımda oyuncu maaşları yüzde 25 azaltılıyor. Bu durumda transfer görüşmesi hangi koşullarda yapılacak? Korona krizinin geçmesini ummak gerekli. Çünkü o zaman kulüplerin gelirlerinde ne dek azalma olacağı ortaya çıkacak”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı