Süper Lig

Mehmet Sepil: Futbolun başlaması normalleşmenin bir parçası

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, ”Normalleşme sürecinin başlamasını umuyoruz, futbolun başlaması da bunun bir parçası olacak. Koşullar oluşmazsa o sahaya bizi bakanlık, federasyon ya da devlet zaten çıkarmaz” açıklamasını yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir ’in liglerin tekrar başlama tarihini, 12 Haziran olarak planladıklarını açıklamasının peşinde, takımların büyük bölümü antrenmanlara başlarken, Kulüpler Birliği ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, corona virüsüyle mücadelede enerjik bir işlem yaşandığını ifade etti. “Böyle bir takvimi hepimiz bekliyorduk” diyen başkan Mehmet Sepil, “Önümüze yıllık konması gerekiyordu.

‘VİRÜS OLAYININ NEREYE GİDECEĞİNİ GÖRECEĞİZ ’

Başkan Nihat Özdemir bu tarihi verirken çok özenli konuştu. Virüs olayı fazla zorlama bir durum. Önümüzde fazla enerjik bir süreç yaşanıyor. Her gün koşul değerlendiriliyor, yeni karar alınıyor. Bu süreçte birincisi virüs olayının nereye gideceğini göreceğiz. Ülkede normalleşme sürecinin başlamasını umuyoruz, futbolun başlaması da bunun bir parçası olacak” dedi.

‘YAŞANMIŞLIKLAR BİZE MENFAAT OLARAK GELDİ ’

Virüsün insan ayrımı yapmadığını dile getiren Mehmet Sepil, “Virüs nerede, kim olduğumuza, hangi takımı tuttuğumuza bakmaz. Öncelik insan sağlığı. Bu konuda kimse ödün veremez. Önümüzde 36 gün var. Bu süreçte endişelerin yanıt bulacağını düşünüyorum. Mesela Bundesliga bizden bir ay önce başlayacak. Avrupa liglerinin oynanması esnasında kafalarımızda olan soruların birçoğunun cevabı tecrübeyle gelecek. Türkiye pandemide en ilk kez Sağlık Durumu Bakanlığı elde etmek üzere çok iyi bir imtihan verdi. İlk vakayla 10 Mart ’ta geç tanıştık. Yaşanmışlıklar bize fayda olarak geldi. O yüzden ölüm sayısında ülke nüfusuna oranla en iyi ülkelerden biriyiz. Futbolda da yeniden deneyim avantajından yararlanacağız. Futbolu, sahaları cümbür cemaat özledi. İnşallah normalleşme Federasyon ’un da düşündüğü gibi gider ve maçlara haziran ayında başlarız. Göztepe olarak futbola geri dönmek için fazla heyecanlıyız” biçiminde konuştu.

‘OYUNCULARIN GÖRÜŞLERİNİ ALACAĞIZ ’

Corona virüsü sürecinin adamakıllı geçmesinin zaman alacağını söyleyen Mehmet Sepil, “Sokakta yürürken nasıl endişelerimiz varsa, futbolcuların da endişeleri olabilir. Bu işin seyahat yönü var. Maç sırasında olabilecek şeyler var. Vakit içinde normalleşmeyle ilgili adımlar daha da gelişecek. Oyuncuların görüşlerini alacağız. Maç ortamına girdikçe oyunculardan gelen endişeler veya talepler olursa bunu yetkililerle paylaşacağız. Gerekli cevapları bekleyeceğiz. Futbolu öteki işlerden ayıramayız. Üzüntü kendi ofisimin içinde de var. Çalışanlarımız bundan böyle ofise dönecek. Süreci dikkatli ve sabırlı geçirmeliyiz. Şartlar oluşmazsa o sahaya bizi bakanlık, federasyon veya devlet zaten çıkarmaz” yorumu yaptı.

Seyircisiz maç oynamanın kulüplere koskocoman zararı olacağını kaydeden Sepil, futbol ailesiyle bu zararı paylaşmak zorunda olduklarını vurguladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı