Süper Lig

Mehmet Sepil 17 Nisan’ı göze çarpan etti

Göztepe ve Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF), koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Süper Lig’in 17 Nisan’dan itibaren bitmiş başlanması önerisinde bulunduklarını söyledi.

TRTSpor’da konuşan Sepil yapılan görüşmelerde Nisan sonu veya 17 Nisan tarihine karşın görüşmelerin yapıldığını belirterek konuyla ilgili değerlendirmelerini aktardı:

“ÖNGÖRÜLMESİ ZORLAMA DURUM”

“Telekonferansla yaptığımız Kulüpler Birliği toplantısında bir fazla konu konuşuldu. En önemli gündem maddelerinden biri; kulüplerin nasıl bir işlem öngördüğü oldu. Zaten sayın bakanla (Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu) yapılan toplantıda bizden istenilen bazı bilgiler vardı; ayrıca futbolda, ayrıca basketbolda hem voleybolda…Bakanımızdan gelen arzu ve sorularla ilgili bir buluşma yaptık. Bu soruların en önemlisi, derhal herkesin de tartıştığı, ligler ne zaman başlamalı sorusuydu. Bu yan şu an öngörülmesi zorlama bir durum.”

“ÇOĞUNLUK ERKEN OLANI İSTEDİ”

Yaşananlara bakarsak biz istediğimiz dek öngörü yapalım ama işlem bizim öngörülerimizi daima yönlendirecek. Burada en kayda değer husus şuydu; bir izolasyon uzun süre yapılabilir fakat bu yalıtım süresi uzadıkça sporcuların yeniden maç oynayacak bir forma gelmesi ya da fiziksel olarak hazır olması süresi de uzar. Onun için iki teklif oldu. Birinci teklif 17 Nisan’dan itibaren ikinci ise Nisan sonunda liglerin başlanması şeklindeydi. Çogunluk daha erken olan 17 Nisan tarihini destekledi. Dolayısıyla biz de Türkiye Futbol Federasyonu’na ligler 17 Nisan’da başlansın önerisini ilettik.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı