Süper Lig

Mehmet Büyükekşi’den fedakarlık açıklaması

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep FK’nin başkanı Mehmet Büyükekşi, hazırlık sürecinin gerisinde ligin tamamlanmasından yandan olduklarını bildirdi.

Büyükekşi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lige verilen arayı futbolcularla teknik heyetin düzen içerisinde çalışmalarını sürdürerek değerlendirdiğini açıklama etti.

hemen Gaziantep’te olan ve evde gereken imkanı bulunmayan oyuncuların tesislerde münferit olarak çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getiren Büyükekşi, öteki oyuncuların da evlerinde idmanlarına devam ettiğini vurguladı.

Büyükekşi, kulübün performans antrenörünün de 2 günde bir oyuncularla video konferans yöntemiyle buluşma yaptığına ve gereken idman programını aktardığına dikkati çekerek, şu anda futbolcularla diyalog halinde süreci yönettiklerini kaydetti.

FIFA’nın liglerin tamamlanması yönündeki fikrinin hatırlatılması üstüne Büyükekşi, şöyle konuştu:

“FIFA, liglerinde tamamlanmasından yandan. Biz de kulüp olarak liglerin tamamlanması fikrine katılıyoruz. Ayrıca lig için 1 aylık hazırlanma süreci olduğunu düşünüyoruz çünkü yeni bir sezon başlangıcı gibi olacak. O yüzden biz acilen 5 Mayıs’ta takımımızı toplayacak şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz. Haziran başında ligler başlar diye düşünüyoruz. Bu aradaki süreçte de futbolcularımızın gerek taktik gerekse de topla antrenman yapacağı için zaman kazanmış olacağız. Kalan zaman de bize yeter diye düşünüyoruz çünkü haziranın başında seyircili veya seyircisiz ligler başlar diye ümit ediyoruz.”

– Yüzde 30’luk hasar

Kulüpler Birliği Vakfının bir buluşma gerçekleştirdiğini anımsatan Büyükekşi, şunları kaydetti:

“Buluşma sonrasında alınan kararlara 18 kulüp olarak imza attık. Biz de bu kararları destekliyoruz. Bilhassa yayıncı kuruluşla belirli bir yol aldık lakin mart ayı ödemelerimiz yapılmadı. Bunların bir lahza önce yapılmasını ümit ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de böyle bir sıkıntıyla karşılaşmak istemiyoruz. Şu an için kulüplerin yıllık gelirlerinde ortalama yüzde 30’luk zarar olduğunu öngörüyoruz. Futbolcular ve teknik heyetlerle görüşülerek kulüplerin zararlarına tarafından ücretlerde revizyon yapılmasını destekliyoruz Biz de kulüp olarak kendi zararımızı hesaplayıp oyunculardan zarar oranında indirim isteyeceğiz. Teknik heyet ve futbolcularla görüşüp süreci tamamlayacağız. Ayrıca kulübün ayakta kalabilmesi, keza futbolcularımızın sorun yaşamaması açısından süreci asgari zararla tamamlamayı hedefliyoruz. Bu işlem inşallah hızlı şekilde tamamlanır. İnşallah süreç ayrıca kulübümüze ayrıca oyuncularımıza keza de spor camiasına daha pozitif hasar vermeden tamamlanır diye ümit ediyoruz.”

– Fedakarlık talebi

Gaziantep FK bünyesindeki bazı oyuncuların fedakarlık teklifinde bulunduğunu belirten Büyükekşi, sözlerini şöyle noktaladı:

“Dünya genelinde koronavirüs sebebiyle yaşanan problem şüphesiz bizi de etkiliyor. derhal bu konuda bazı futbolcularımızdan ‘fedakarlıkta bulunmak istiyoruz’ biçiminde talepler var fakat biz bunları münferit olarak yok, takım olarak değerlendirmeliyiz çünkü gerçekte çok büyük sıkıntılar var. Bir taraftan futbolcularımıza yapmamız gereken ödemelerle ilgili sıkıntılar var, bundan başka sponsorlarımızla ilgili sıkıntılar var. çok büyük bedensel kaybımız var. Bunları hemen değer biçme aşamasındayız.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı