Süper Lig

Mecnun Otyakmaz: Kalan 8 maçı kazanırsak şampiyon oluruz

DG Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güveneceğiz, inanacağız. Kendi kariyerimizi de düşüneceğiz. Bugüne kadar onlara fırsat veren Sivasspor ’un başarısını düşüneceğiz” dedi.

Süper Lig ekiplerinden DG Sivasspor’da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, kulübün devlete ait sosyal ağ hesabına canlı yayına katılarak soruları yanıtladı. Tüm dünyanın korona virüs salgını ile çaba ettiğini söyleyen Otyakmaz, “Kendisi ufak ama etkisi inanılmaz büyük oldu. Ekonomiye, spora her şeye tesir etti. İlk başlarda bu değin etkin olabileceğini düşünmemiştim fakat maalesef çok etkili oldu. 2 ay gibi bir sürede futbola duraklamak zorunda kaldı. Ayrıca bizler, hem sporcular ayrıca de taraftar için zor bir işlem oldu. Pandemiden daha sonra da sıradan hayatımıza dinmek gerekiyor. Kulüpler kendi aramızda toplandık, federasyon ile toplandık, bakanlıkla çoğu kere görüşme yaptık. Bu süreci hiç boş geçirmedik. Sürekli manzara alışverişi laf konusu oldu. Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil’e teşekkür ediyorum. Özverili çalışmalarla konuların sürekli içinde oldu. Zorunlu iradeyi başarıyla gösterdi. Kendisini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“HERHANGİ BİR OYLAMA OLMADI”

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, TFF Başkanı Nihat Özdemir, kulüpler ve bürokratlarla birlikte geniş kapsamlı buluşma yaptıklarını söyleyen Başkan Otyakmaz, “Toplantıda federasyon Başkanı Özdemir, bizlere düşüncelerini söyledi. 12 Haziran ’da ligleri açılmak istediklerini ve 10 bambaşka senaryonun olduğunu söyledi. Süreç bu şekilde devam ediyor. Toplantıda liglerin başlayıp-başlamaması ile ilgili herhangi bir oylama olmadı. Hayatın bir şekilde normale dönmesi gerekiyor. Bu psikolojiden uzaklaşmamız gerekiyor. Tehlikenin en aza indirildiği şartlarda olmasını bizler de açlık ediyoruz. Süper Lig ekipleri bunun altından kalkabilir fakat daha aşağı liglerde yer alan takımların zorlanacağını düşünüyorum” biçiminde konuştu.

“YAYINCI KURULUŞ ÖDEMELERİ DURDURDU”

Başkan Otyakmaz, liglerin oynanmamasından nedeniyle tüm gelirlerinden mahrum kaldıklarını belirterek, “Anadolu kulüpleri için en büyük gelir yayın geliri. Yayıncı kuruluş ödemeleri durdurdu. Ligin başlamasıyla birlikte ödemelerin de başlayacağını söylediler. Hakkaniyet açısından; şampiyonun, düşenin belirlenmesi açısından ligin devam etmesi kanaatindeyiz. Yayıncı kuruluş da bu düşüncede. Stadyum, sponsor ve reklam gelirlerinden yoksun kaldık. Ekonomik olarak zorlanıyoruz. Dünyadaki bütün kulüpleri yaşatmamız gerekiyor. Kulüpler yaşadıkça futbol gerçekleşebilir. O yüzden bu dönemde kulüplere iyi davranılması gerekiyor. Bizler de iyi ders çıkararak kulüpleri daha iyi yönetmeliyiz” diye konuştu.

“8 MAÇI KAZANABİLECEK GÜÇTEYİZ”

Kalan 8 haftayı kazandıkları taktirde kazanan olabileceklerini vurgulayan Mecnun Otyakmaz, “İlk yarıda çok güzel bir 17 haftayı geride bıraktık. Engebeli sezona çok eksik kayıpla başladık. Ardından 9 haftada 8 başarı, 1 birliktelik elde ettik birincil yarıyı lider tamamladık. Önümüzde 8 maç var. Hepsini alabilecek güçteyiz, takımdaki arkadaşların kafası sıcacık olduğu sürece. Olur Ya gelecek sezon bir takım sporcularımız aramızda olmayacak lakin ‘Kalan maçlarda bu kulübe zorunlu hizmeti vereyim ’ arzusunda olurlarsa kalan 8 maçı kazanmamamız için hiçbir nedenimiz değil. Kalan 8 maçı kazanırsak bu bizi şampiyon yapar. Birbirimize güveneceğiz, inanacağız. Kendi kariyerimizi de düşüneceğiz. Bugüne değin onlara fırsat veren Sivasspor’un başarısını düşüneceğiz. Birlik, birliktelik ve arkadaşlığımızı korursak kalan 8 maçı içeride ve dışında kazanabiliriz” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı