Süper Lig

Max Kruse: ‘Fenerbahçe ’de durum karmakarışık ’

Fenerbahçe’nin Alman futbolcusu Max Kruse, ülkesindeki basına gündemle ilgili kayda değer talimat yaptı.

Almanya ’da bir televizyon kanalında canlı yayına bağlanan Fenerbahçeli Max Kruse, futbola tekrar başlayan Bundesliga ve Fenerbahçe ’deki geleceği ile ilgili konuştu.

Seyircisiz başlayan Bundesliga ’nın sıkıcı olduğunu söyleyen 31 yaşındaki tecrübeli futbolcu, “Manâsız statlar hiç çekici değil ve bir futbolcu olarak bana şiddet sağlamıyor. Futbol, taraftarlarla yaşanır. Onlar olmadan sadece hazırlık maçı oynanır. gerçi Bundesliga ’nın başlaması, toplumun bakışını geliştirecektir” dedi.

Gol sevinçlerinde futbolcuların sarılmaması konusuna değinen Alman orta saha, “Eğer futbola bitmiş başlayacaksak, bunu akıcı yapmalıyız. Gol sonrası durumu anlayamıyorum. Maç baştan başa ekip arkadaşlarınla ve rakiple bağlantı halindesin ama golü kutlarken uzaktan duruyorsun. Böyle bir şey olamaz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe ’deki geleceği sorulan Kruse, “Corona virüsü nededeniyle girift” diye cevap verirken, eski takımı Werder Bremen için de, “Max Kruse ’nin eksikliğini sahiden hissediyorlar, bu belirlenmiş” şeklinde konuştu.

Sezon başında Fenerbahçe ’ye bonservissiz transfer olan Kruse, oynadığı 23 maçta 7 gol atıp 8 asist yaptı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı