Süper Lig

Maçlarda ödev yapacak gazeteci sayısı belirlendi

Türkiye Spor Yazarları Derneği, 12 Haziran’da başlayacak olan karşılaşmalar için basın mensuplarına yönelik uygulayacağı kararları açıkladı. Buna tarafından görevli basın mensupları maçlardan 2 gün önce korona virüs testine girecek. Müsabakalarda basın tribününde 10 muhabir ve saha içinde de 12 foto muhabiri ödev yapabilecek.

12 Haziran’da başlayacak lig maçlarıyla ilgili yeni bir talimatname hazırlayan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Spor Yazarları Derneği ’ne (TSYD) manâlı görevler yükledi. Buna göre akredite olan basın mensuplarının müsabakadan 2 gün önce korona virüs testine emrindeki tutulacağı duyuruldu. Testi artı çıkan veya testi yaptırmayanlar müsabakalarda atama alamayacak. Deneme sonuçları her maç günü sabahtan saat 11.00’de TSYD görevlisi göre TFF sağlık durumu kontrolörüne teslim edilecek.

Sıhhat Bakanlığı ’nın önerisiyle ödev yapacak basın mensubu sayısına da kısıtlama getirildi. TFF talimatnamesine tarafından basın tribününde 10 muhabir ve saha içinde de 12 foto muhabiri atama yapabileceği belirtilirken, bu sayılarda da muhakkak değişim olmayacağı açıklama edildi. Oysa basın tribünündeki basın mensubu sayısı bir takım müsabakalarda iki katına çıkartılabilecek.

Karşılaşmalarla ilgili basın mensupları için alınan diğer kararlar şöyle:

1 – Stadyumlara yayıncı kuruluş dışarıya hiçbir kameraman alınmayacak.

2 – Bütün basın mensuplarına maske takma zorunluluğu getirildi.

3 – Basın ve foto muhabirleri alıştırma odaları bu dönemde kapalı olacak.

4 – Karma alanda mülâkat yapılamayacak

5 – Basın toplantılarına sadece daha önce muhakkak bir takım ajansların 3 muhabiri katılabilecek. Oysa akredite olmuş her gazeteci TSYD yoluyla soru sorabilecek.

6 – Basın tribününde mesafeli oturulacak. Bu uyum TSYD görevlisi kadar sağlanacak

7 – Foto muhabirleri kale peşinde en az 1.5 metre mesafe aralıklarla konumlanacak.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı