Basketbol

Luigi Datome: Spor yeniden katiyen eskisi gibi olmayacak

Fenerbahçe Beko’nun İtalyan yıldızı Luigi Datome, İstanbul’daki evinden yaptığı bağlantıyla ülkesi basınından Sky Sport’a açıklamalarda bulundu. 

Olimpiyatların ertelenmesinin kendisini nasıl etkileyeceğini cevaplayan Datome, “Mevcut durumda bu konuya ilişkin pozitif şey düşünmüyorum. Kasım ayında 33 yaşında olacağım ancak bedenen iyi durumda olursam Olimpiyatlarda yer alacağım. Şu lahza yaşanan acele durum göz önüne alındığında herkes için öbür bir sezon olacak. Bu fazla demokratik bir kriz ve spor bundan böyle eskisi gibi olamayacak. Hepimiz, yeni bir başlangıca hazırlanmalıyız” ifadelerini kullandı. 

Evde geçirdiği günlerde Türkçe çalışmalarına yük verdiğini bildiren İtalyan yıldız, “Bu süreçte faal kalmaya ve Türkçe öğrenmeye çalışıyorum. Öğreniyorum çünkü 5 yıl geçirdikten daha sonra hiç bilmemek utanç verici olurdu. Birinci ya da ikinci seviyedeyim. Yani İngilizce bilmeyen biriyle konuşmam icabında derdimi anlatabilirim” dedi. 

Obradovic ile olan ilişkisine de değinen Datome, “Fazla yakın bir ilişkimiz var. Bu 5 sene içinde keza güzel hem zorlu anlar yaşadık. Beni, bu proje için seçen kişi oydu. Aramızda saygı ve sevgi var ama onunla böyle bir ilişkim olduğu için kibir duyuyorum. Onun için ekip, her zaman en kayda değer şey ve bir de bir şeyi kabul etmiyor. Yaptığı ve düşündükleri konusunda fazla doğru” dedi. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı