Futbol

Ljajic’ten Djokovic’e “Yeni Pazar” teşekkürü

Beşiktaşlı futbolcu Adem Ljajic ve teniste erkekler dünya 1 numarası Novak Djokovic arasındaki Whatsapp yazışmaları Sırp basınına yansıdı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun Balkanlar’daki son kalesi olarak bilinen Novi Pazar (Yeni Pazar), koronavirüs salgını nedeniyle Sırbistan’da en büyük darbeyi alan şehirlerin başında geliyor. Novi Pazar için “Sırbistan’ın Wuhan’ı” yorumu yapılırken, sağlık çalışanları Belgrad yönetiminin yardım çağrılarına cevap vermemesinden şikayet ediyor.

Novi Pazar, salgın nedeniyle böylesine zor günler geçirirken, erkekler tenisinin dünyadaki 1 numaralı ismi Novak Djokovic şehre 40 bin euroluk bağışta bulundu.

 Ljajic: “Bağış için şahsen teşekkür etmek istedim”

Beşiktaş’ın Novi Pazarlı futbolcusu Adem Ljajic de Djokovic’e gönderdiği mesajda “Kardeşim, Novi Pazar vatandaşları adına şehrimize yaptığınız bağış için şahsen teşekkür etmek istedim. Umarın sen ve ailen iyisindir” yazdı.

Djokovic: “Novi Pazar’a hiç gitmedim ama gitmeyi çok isterdim”

Novak Djokovic ise Adem Ljajic’e ““Sevgili Adem, harika mesajın için teşekkür ederim. Mümkün olan her yerde ve zamanda yardım etmek benim için bir zevk, onur ve yükümlülüktür. Novi Pazar’a hiç gitmedim ama gitmeyi çok isterdim. Şehrin büyük bir ruhu olduğunu duydum” şeklinde karşılık verdi. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı