Süper Lig

Les Ferdinand: “Beşiktaş, adam olduğum kulüptür”

Beşiktaş’ın unutulmaz İngiliz futbolcusu Les Ferdinand, siyah-beyazlı kulübün kendisini sosyal medyada efsaneler aralarında göstermesinden büyük gurur duyduğunu söyledi.

Beşiktaş’ta 1988-1989 sezonunda forma giyen eski İngiliz milli futbolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’deki günlerini ve siyah-beyazlı formayla yaşadığı zaferleri unutmadığını ifade ederek, ‘‘Beşiktaş, benim adam olduğum kulüptür. Futbolculuğum orada şekillendi. Beşiktaş’ta olgunlaştım. O yıllarda İstanbul’da tesis imkanları kısıtlıydı ama bir kadroda yer alıyordum. Kulüpte dayanışma ve sıcak, samimi bir arkadaş ortamı gördüm. Beşiktaş’ta kazandığım tecrübeler beni Premier Lig’de daha iyi yerlere taşıdı. Türkiye’de geçirdiğim günlerimi seviyorum ve özlüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Beşiktaş taraftarının da kalbinde özel bir yeri olduğunu belirten 53 yaşındaki eski yıldız futbolcu, ”Yıllar geçse de beni unutmadıklarını biliyorum. Siyah-beyazlı taraftarların sosyal medyadaki desteğine teşekkür ediyorum. Beşiktaş’ın efsane başkanı Süleyman Seba ile aynı listede yer edinmek benim için ayrı bir onur.” ifadelerini kullandı. 

 – ”Fıstıklı baklava favori tatlım” 

Beşiktaş’ta oynadığı yıllarda en çok Boğaz’da dolaşmayı ve Türk mutfağının lezzetlerini tatmayı sevdiğini kaydeden Les Ferdinand, ”Türk yemekleri gerçekte fazla hoş. Ama en çok da fıstıklı baklava, o benim gözde tatlım. Şu sıralar koronavirüs salgını nedeniyle mecburen evdeyim, her şey düzeldiğinde bir gün her tarafta İstanbul’a gelip, eski dostlarla buluşmak istiyorum.” diye konuştu. 

 – ”Evde kal” çağrısı 

Les Ferdinand, yeni herif koronavirüse (Kovid-19) karşısında alınan önlemler zarfında yapılan dünya genelinde yapılan “evde kal” çağrısına da destek verdi.

Ferdinand mesajında, ”Bize bahşedilen talimatlara uyalım. Eğer evden çıkmaz ve tüm kurallara uyarsak bu çirkin virüsün birçok insanın hayatını tehdit etmesine engel oluruz. Umarım dünya bir lahza önce olağan günlerine döner.” yorumunu yaptı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı