Basketbol

Lamar Odom: Uyuşturucuya 100 milyon dolar harcadım

Los Angeles Lakers ve NBA’in unutulmaz isimlerinden biri olan Lamar Odom hikayesiyle sıfırdan zirveye çıkışın, daha sonra ise zirveden bitmiş sıfıra düşmenin örneği olarak karşımıza çıkıyor.

İşte İki NBA yüzüğü sahibi olan Lamar Odom’un acayip hikayesi…

ZOR BİR ÇOCUKLUK 

New York’ta doğan Lamar Odom, henüz 12 yaşındayken annesini kanserden, babasını ise uyuşturucu yüzünden kaybetti. Basketbol onun önce kurtuluşu, ardındansa kazandığı parayı israf etmesi yüzünden çöküşü oldu.

UYUŞTURUCUYA 100 MİLYON DOLAR HARCADIM 

Odom, uyuşturucu ile ilişkisini “Bana ne değin harcadığımı sorarsanız, ‘100 milyon dolar’ derim. Beni gören bütün doktorlar yürüyen bir mucize olduğumu söylüyor. Her gün uyuşturucu kullanırdım, az veya çok lakin her gün. Kendimi kontrol edemedim, gözden geçirmek istemedim” sözleriyle anlatıyor.

LAKERS’A TRANSFERİ 

Miami Heat’tan Shaq takasıyla Lakers’a katılan Odom, Phil Jackson önderliğinde Kobe ve Pau Gasol’la üst üste 2 kere şampiyonluk yaşadı. Takımın kayda değer bir ismi olan Odom, en iyi altıncı adam seçildi.

2000’DEN FAZLA KADINLA BİRLİKTE OLDUM 

Odom, “Uyuşturucular kariyerimi daha erken bitirmeme sebep oldu, formda olma isteğimi öldürdü. Ben bir bağımlıyım.

2000’den fazla kadınla birlikte oldum. Haftada 6 kadınla yatıyordum. defalarca korumasız kaldım, bu yüzden hayatım baştan başa birçok kürtaj parası ödemek zorunda kaldım” diyor.

2009’da Khloe Kardashian ile evlendi. Ama evliliği uyuşturucu bağımlılığı ve sadakatsizliği nedeniyle hiç iyi gitmedi.

2013’te boşanma davası sürerken Odom’un eşini aldattığı bir video ortaya çıktı, yıldız basketbolcu bunu yayan arkadaşını ölümle bile tehdit etti.

KHLOE’YE İHANET ETTİM 

Odom, ilişkisiyle ilgili “Evliliğim boyunca her zaman gizli şekilde uyuşturucu kullanıyordum. Khloe’nin bunu fark etmesi uzun süre aldı. Khloe’ye fazla pozitif ihanet ettim, niçin bana bu değin dayandığını bilmiyorum” dedi.

6 DEFA KALP KRİZİ GEÇİRDİ 

2015 yılında 75 bin dolar harcadığı 3 gün süren bir parti sonrası Lamar Odom, fazla doz uyuşturucu kullanımı yüzünden hastaneye kaldırıldı.

Komada 6 defa yürek krizi geçirdi fakat hayata dönmeyi başardı. Khloe onu affetse de 2016 yılında çift boşandı.

Odom o günleri “Ölümü kandırdım, ilaçları almayı sonsuza değin bıraktım. Oysa Kobe’yi kaybetmektense Tanrı’nın beni her yerde komaya sokmasını dilerdim” ifadeleriyle anlattı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı