Süper Lig

Koronavirüs salgını nedeniyle Konyaspor’dan ayrıldı

Süper Lig ekiplerinden İttifak Holding Konyaspor’da Robert Mak’ın sözleşmesi müşterek anlaşam sonrası feshedildi.

Yeşil-beyazlı kulübün yaptığı açıklamada, 29 yaşındaki Slovak futbolcunun, ailesinin yanına elde etmek istediği için idare kuruluna başvuruda bulunduğu ve bu talep ardından yolların ayrıldığı belirtildi.

İŞTE KONYASPOR’UN AÇIKLAMASI

Ara transfer döneminde kadromuza Zenit’ten dahil edilen futbolcumuz Robert Mak’ın sözleşmesi müşterek anlaşılarak feshedildi.

Kişisel çalışmalarına Konya’da devam eden oyuncumuz Robert Mak, coronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle ailesi için endişelendiğini ve bu dönemde yanlarında almak istediğini idare kurulumuza bildirdi.

Robert Mak, Süper Lig’in yeniden başlangıç tarihiyle ilgili belirsizliğin bu kararı almasında kayda değer rol oynadığını belirterek, talebin ‘insani açıdan’ değerlendirilmesini ve sözleşmenin feshi konusunda yönetim kurulumuzun kendisine muavin olmasını istedi.

Yönetim kurulumuz ise, dünyanın baskı bir süreçten geçtiğini, bu dönemde aklı aralıksız ailesinde olan futbolcuları muhakkak bir hedefe motive etmenin daha da zorlaştığını değerlendirerek, oyuncumuz Robert Mak’ın sözleşmesini feshetme talebini kabul etti.

Robert Mak’a kulübümüze verdiği katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol yaşantısında başarı, sıhhat ve mutluluk dolu yıllar diliyoruz.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı