Süper Lig

Koronavirüs önlemi; Metin Oktay selamı

Galatasaray Divan Kurulu’nun mart ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. Genel Komite öncesi yapılan son divan kurulu toplantısı olması nedeniyle kritik olan görüşme beklendiği gibi gergin geçti. Eski başkan Dursun Özbek yaptığı sunumla kulübe gönderdiği haczin gerekçelerini anlatmaya çalıştı. Başkan Mustafa Cengiz de kürsüye gelerek Özbek’e cevap verdi. Özbek’e ait olan borcun ödeme planıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cengiz, “20 Ocak 2018’de seçim gerçekleştirildi, 24 Ocak’ta atama teslim yapıldı. 20-24 Ocak arasında yönetim kurulu toplanıyor ve yüzde 4’lük hisseyi rehin ediyor. Lakin özel kuruluş, Dursun Özbek seçimi kaybettiği için bunu vermiyor. Florya’yı aldığımız anda Dursun Özbek’ten haciz işlemi geldi” dedi.

ZİYA PAŞA’DAN DÖRTLÜK

“Ben Özbek’in ne düşmanıyım ne de rakibiyim” diyen Cengiz “Bize borç verdin. Biz bunu sana ödeyeceğiz ama sen bizi o kadar bir sıkıştırdın ancak. Ben acilen 140 milyon lirayı ödeyebilecek durumda değilim” çıkışında bulundu. Cengiz’in “Divan Başkanı’yla uzun bir süreç yaşadık” dediği sırada Eşref Hamamcıoğlu “Nasıl uzun işlem? Hiç başlamadık oysa!” diye müdahale etti. Buna karşılık “Laf atmayın!” diyen Cengiz “Konuşmamdan çok rahatsızsanız kürsüden inebilirim” diyerek rest çekti! “Hakaret ettiğiniz kimselere hemen ‘Sayın’ diyorsunuz” sataşmasına karşılık da Cengiz “Ben şahsen kimseyi kastetmedim” derken sözlerini Ziya Paşa’nın şiiriyle tamamladı; “Asaf’ın değerini bilmez Süleyman olmayan. Bilmez insanın değerini âlemde insan olmayan!”

TOKALAŞMAK DEĞIL, METİN OKTAY SELAMI

Toplantıda garip anlar yaşandı. Uzun senelerdir camia içinde yer alan üyeler, birbirileriyle tokalaşmadı ve sadece selamlaştı. Başkan Mustafa Cengiz de yanına gelenleri elini kalbine götürüp ‘Metin Oktay selamı’yla geçiştirdi. Cengiz ve yöneticiler keza dezenfektan kullandı.

CENGİZ TERK ETTİ

Divan toplantısında üyelerden Ayhan Özmızrak konuşması esnasında “Değerli Başkan’ımız Mustafa Cengiz Bey de bu ay aramızda. Geçen ay yoktu. Sanırım bize yeni bir özlü hakaret için literatür çalışması yapıyordu” deyince Başkan Mustafa Cengiz ve yöneticiler salondan çıktı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı