Süper Lig

Koronavirüs, Beşiktaş’ta kampanya ve transferi vurdu!

Bütün dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını, Beşiktaş’ı da vurdu. Siyah-beyazlı idare heyeti, finansal sorunlar sebebiyle uzun süredir üstünde çalıştığı bağış kampanyasını başlatma konusunda koronavirüs engeline takıldı.

KAMPANYA İÇİN DURDURMA

Beşiktaş’ın kuruluş tarihini simgeleyen 19.03’te başlatılması planlanan kampanya konusunda frene basan siyah-beyazlı yönetimin, geniş kitlelere hitap etmesi düşünülen organizasyonu ileri bir tarihe ertelemeyi planladığı belirlendi. Dünya ekonomisiyle birlikte Türkiye’nin de salgın nedeniyle tedirgin günler yaşayacağını düşünen yöneticilerin, bu nedenle kampanyanın Nisan ayında başlatılmasının daha içten olduğunu söyledikleri öğrenildi.

İDARİ İZİN VAR!

Hesaplı göstergelerden öte tamamen koronavirüs gündemine odaklanmış kitlelerin dikkatini bu kampanyaya çekmenin çok zor olacağını hesaplayan siyah-beyazlılar birkaç gün içerisinde bu durumla ilgili son kararını verecek. Siyah-beyazlılar özellikle Türkiye’de salgın tehdidinin büyük ölçüde ortadan kalkmasından daha sonra bağış kampanyası için her tarafta düğmeye basmanın planlarını yapıyor.

bu vesileyle salgın yüzünden idare heyeti toplantıları ilk olarak almak üzere birçok yönetimle ilgili işleri internet üzerinden yürütmeye karar veren Beşiktaş Yönetimi, birçok personelini de izne çıkarmayı planlıyor.

TRANSFERİ DE VURDU

Koronavirüs salgını, Beşiktaş’ta geçtiğimiz günlerde başlatılan transfer çalışmalarına da ağır darbe indirdi. Gelecek sezonun kadrosu için kısa vakit önce düğmeye basan siyah-beyazlı yöneticiler, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın talepleri doğrultusunda özellikle yurt dıştan birçok önemli görüşme gerçekleştirmişti. Oysa transferden sorumlu idareci Erdal Torunoğulları göre yürütülen bu görüşmeler salgın nedeniyle tamamen durma noktasına geldi.

Koronavirüs yüzünden Avrupa ile kapıların kapatılması transferin bir numaralı ismi olan Erdal Torunoğulları’nın yaklaşık olarak elini kolunu bağladı. Torunoğulları’nın telefon aracılığıyla temaslarını sürdürdüğü fakat siyah-beyazlı idarecinin pazarlık noktasında bu aşamada maddi adım atamadığı aktarıldı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı