Süper Lig

Kayserispor transfer yasağıyla aleyhinde karşıya

Kayserispor, Atletico Madrid’in şikayeti sonrasında transfer yasağı alabilir. Kulüp başkanı Berna Gözbaşı, iki oyuncu nedeniyle FIFA şikayet edildiklerini belirtti.

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, sarı kırmızılı kulübün aktarma yasağı ile aleyhinde karşıya olduğunu söyledi.

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, “Geçtiğimiz dönemlerde kulübümüzde kısa zaman forma giyen Landry N ’Guemo ve Mensah ’ın bonservisini aldığımız lakin halen ödeme yapmadığımız Atletico Madrid kulübü FIFA ’ya şikayette bulundu. FIFA da haklı buldu. Keza N ’Guemo ayrıca de Atletico Madrid kulübüne ödeme yapmazsak aktarma yasağı alacağız. İspanyol kulübü 3 dönem yasaklanmış başvurusunda bulunmuş” dedi.

Hem N ’Guemo keza de Atletico Madrid kulübü ile avukatlar kanalıyla röportaj yaptıklarını söyleyen Başkan Gözbaşı, “Her iki tarafa yapılacak ödeme de ağır. Hem futbolcudan ayrıca de İspanyol kulübünden ödeme konusunda iyileştirme talebinde bulunduk. Hem indirim istedik ayrıca ödeme kolaylığı istedik. Tartışma ediliyor. Bir şekilde anlaşacağımızı umut ediyorum. Somurtkan taktirde aktarma yasağı cezası alacağız” diye konuştu.

Kayserispor kulübünün kurtuluşu için şirketleşmeye gidilmesi gerektiğini de ifade eden Başkan Gözbaşı, “Şirketleşme olursa, anapara bulmak daha kolay olur. Hesaplar daha transparan olur. Gelir temin etmek daha kolay olur” açıklamasında bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı