Süper Lig

Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz: ‘Ölümüne oynayın ’ denmesi hatalı

Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, Süper Lig ’in haziran ayı içerisinde başlayacak olmasının büyük risk olduğunu söyledi. Tokgöz, “Hepimizin sağlığını tehlikeye atarak ölümüne oynayın denilmesi kabul edilemez bir hatadır” dedi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir’in Süper Lig ve daha aşağı liglerdeki maçların 12-13-14 Haziran’da başlatılacağını açıklaması yeni tartışmalara niçin oldu.

Hes Kablo Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, liglerin başlatılacağı tarihin dürüst olmadığını ve büyük bir tehlike taşıdığını söyledi.

Tokgöz, “Liglerin oynanması için bahşedilen çabaya hürmet duyarız. TFF kararı neticesinde Kayserispor olarak sorumluluğumuzun bilinci içerisinde kurallar nezrinde çalışmalarımıza başlayacağız. Ancak bu sürecin sıfır tehlike ile organize edilmesini şu an için imkansız olarak görüyoruz. Futbol endüstrisi de her sektör gibi zarardadır” dedi.

Asbaşkan, “Ama bu zararı karşılamak için futbol dünyasını tehlikeli bir cenderenin içerisinde teslim etmek dönüşü fazla ağır zararlar verebilir. Covid-19 virüs tehlikesi geçmemiş, yeni yeni vakalar ve ölümler vardır. Ölüm riski yüksek bir durumda nasıl maçlara motive olunacak? Nasıl lig mücadelesi verilecek? Hepimizin sağlığını tehlikeye atarak ölümüne oynayın denilmesi kabul edilemez bir hatadır. Eskiden ölümüne oynamak bir motive sözcüğüydü. Şu Anda ise gerçek oluyor” ifadelerini kullandı.

Mustafa Tokgöz, sarı-kırmızılı takımın yeniden Covid-19 virüs taramasından geçirildiğini, sonuçların cuma günü kendilerine ulaştırılacağını ve bunun akabinde de antrenmanlara başlayacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı