Basketbol

Kayseri Basketbol Başantrenörü Ayhan Avcı ’dan sezon değerlendirmesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol ’un başantrenörü Ayhan Avcı, bütçe ve başarı endeksine göre en başarılı oldukları sezonu geçirdiklerini belirtti. Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, ligin durumuyla ilgili federasyonun vereceği kararı beklediklerini bildirdi. Ligde sıradan sezonun bitimine 5 hafta kaldığını anımsatan Avcı, “Lig, bu sene son 10-15 sezondur görünmeyen bir çekişmeye sahne oluyordu. Ligin beşincisi ile on birincisi aralarında yalnızca 3 galibiyet ayrım var.” ifadelerini kullandı.

Bellona Kayseri Basketbol ’un son 3 sezondur geçmiş borçlarını ödemeye çalışan bir kulüp görüntüsünde olduğunun altını çizen Avcı, şöyle devam etti:

“Bu yıl da geçmiş sezonlar gibi maddesel yatırımımız laf konusu değildi. Tahminim kulübümüz tüm borçlarını bu sezon sonu itibarıyla sonlandıracak ve önümüzdeki yıldan itibaren yine her kulvarda başa oynayan bir yapıya kavuşacaktır. Zaten somut yatırım yapıldığında Türkiye ve Avrupa ’daki başarıları ortadadır. Üç sezondur istenilen noktalarda olamamayı, daha ileri gidebilmek için birazcık geriye doğru adım almak olarak bakmak gerekli. Son 10 yılda 3 Avrupa ikinciliği kazanmış, 1 Türkiye Kupası finali, 1 play-off finali, 2 Avrupa Kupası yarı finali ve en önemlisi 1 kere Avrupa Ligi çeyrek finali oynayabilmiş, Türkiye ’nin Fenerbahçe ve Galatasaray ile beraber Avrupa ’da marka olmuş bir takımından bahsediyoruz.”

Sezona başlarken amaçlarının ilk olarak ligde kalmak ve başarılabilirse ilk 8 ’e girip play-off oynayabilmek olduğunu aktaran Avcı, “Bugün itibarıyla konumumuz yedincilik. Bütçe ve galibiyet endeksine bakarsak ola ki de en başarılı olduğumuz sezon diyebilirim. Bellona Kayseri, bu sezon ayrıca borçlarını ödeme imkanı sağlamış keza de istenilen tüm sportif başarılara ulaşmıştır. Bundan nedeniyle çok mutluyum.” değerlendirmesinde bulundu.

Avcı, köklü ve mobilya dünyasının lokomotifi büyük bir işyeri olan Bellona ’nın son 3 sezondur takımlarına sponsor olmasının ise kendileri açısından büyük baht olduğunu kaydetti.

13 sezondur Kayseri ’de olduğunu hatırlatan Avcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu vakit içerisinde içten, akla yatkın ve iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Kupa hala yetersiz ama Türkiye ’de ve Avrupa ’da Kayseri ismi, kadın basketbolunda bir marka haline geldi. Hem Kayseri 14 sezondur kadınlar liginde kesintisiz şekilde mücadele ediyor. Bence bu da büyük bir başarı. Bundan nedeniyle fazla mutluyum. Bellona Kayseri Basketbol önümüzdeki 2-3 sezon içinde bitmiş üstteki seviye başarılara imza atacaktır.”

AA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı