Süper Lig

Kasımpaşa’dan tanımlama: “Seyircisiz devam etmesini isterdik”

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Yetim, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglerin ertelenmesini olumlu karşıladıklarını söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklanan kararı AA muhabirine değerlendiren Öksüz, “Gönlümüz liglerin seyircisiz olarak devam etmesinden yanaydı. Gençlik ve Spor Bakanı’mız ile federasyon başkanlarının yaptığı toplantıdan böyle bir karar çıktı. Ortaklaşa alınan bir karar. Alınan karara saygılıyız. Olumlu olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Koronavirüse karşısında alınan tedbirler kapsamında liglerin ertelenmesiyle belirsizliğe son verildiğini vurgulayan Hasan Hilmi Öksüz, “Karar bana kadar müsbet. Birkaç gün önce alınsa daha iyi olurdu diye düşünüyorum. Hafta sonu oynayacağımız maçın hazırlıklarını yapmıştık. Ancak erteleme kararı çıktı. Hoşnut olduk. Bir bezginlik değil. İnşallah müsait bir zamanda ligin her tarafta başlayacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

“SIKINTILAR İÇİN BİR ARAYA GELİNECEK”

Yetim, durdurma kararının arkasından Kulüpler Birliği Vakfının yarın toplanacağının hatırlatılması üstüne, şunları söyledi:

“Kulüplerin tanıdık olmayan futbolcuları var. Sözleşmesi bitecek ve kiralık oyuncuları var. Bu ve aynı sıkıntılarla ilgili kulüp başkanları bir araya gelecek. Bu süreçte neler yapılabileceğiyle ilgili bir mülâkat gerçekleştirilecek. Bu görüşmenin sonucunda çıkacak kararlara saygılıyız. Bu, hiç kimsenin elinde olan bir şey değil. Dünyayı ilgilendiren bir konu. Bir virüs, bütün dünyayı kavuruyor. Biz de bundan nasibimizi alıyoruz. Herkesin kendi tedbirini alması gerektiğini düşünüyorum. Kimseye tartma olmadan herkes önlemini alacak ve bu süreci el birliğiyle geçirmiş olacağız.”

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı