Süper Lig

Karantinaya alınan Berke Özer ’den izah etme!

Belçika’dan uçakla getirilen 328 Türk vatandaşı, sağlık kontrolünden arkasından Trabzon ve Gümüşhane’deki yurtlarda karantinaya alındı. Kafilede yer alan Belçika 2’nci Lig ekibi Westerlo’da kiralık olarak forma giyen Fenerbahçe’nin kalecisi Berke Özer, gözetim aşağı tutulduğu Gümüşhane’de kaldığı yurtta, çektiği videoyla bu imkanı kendilerine sağlayan Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

59 ülkeden takriben 25 bin vatandaşın, yakında olacak olan Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı ’nı evlerinde geçirebilmesi nedeniyle başlatılan terhis operasyonu devam ediyor. Bu kapsamda Belçika ’da yaşamış toplam 328 Türk vatandaşının tahliyesi de başladı.

Belçika ’nın Bürüksel şehrinden hareket eden Boeing 777 tipi uçak, dün saat 21.20 ’de Trabzon Havaalanı ’na indi. Uçakta bulunan Türk vatandaşları, yoğun güvenlik önlemleri aşağıda sıhhat kontrollerinden geçirildi. Özel kıyafetli sağlık görevlileri uçaklara girerek alev ölçümü yaptı. Havalimanında tedbirler kapsamında, özel kıyafetli sağlık ekipleri de ambulanslarla bekledi.

Uçaktan inen yolcuların bagajları da ekipler göre dezenfekte edildi. Kontrollerden geçirilip otobüslere binen 328 kişiden 82 ’si Trabzon ’daki yurtlara yerleştirilirken, 245 ’si ise 14 gün baştan başa gözetim altında tutulacağı yurtlar için Gümüşhane ’ye götürüldü.

GENÇ KALECİ BERKE ’DEN TEŞEKKÜR

ÖTE YANDAN Fenerbahçe ’nin Belçika 2 ’nci Lig ekibi Westerlo ’ya kiraladığı Berke Özer de Gümüşhane ’ye gönderilen kafile içerisinde yer aldı. Genç kaleci, karantina işlemleri için Gümüşhane ’deki Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Yurdu ’na yerleşti. 14 jurnal karantina süreci başlayan Berke Özer, gözetim aşağı kaldığı yurttaki odasından video paylaşıp, kendisine bu imkanı sunan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ’ne teşekkür etti.

Türkiye ’ye gelmeleri için devletin tüm imkanları sağladığını kaydeden Özer, “Herkese merhaba, dün itibarıyla yurdumuza giriş yaptık. Güzel bir seyahat oldu. Zaten uzun zamandır Türkiye ’ye dönmek istiyorduk. Böyle bir işlem olunca devletimiz sağ olsun bizim için tüm imkanları sağladı. En iyi şekilde, en iyi yolculukla ülkemize döndük. Şu Anda Gümüşhane ’deyiz. 14 jurnal bir karantina sürecimiz olacak. Burada fazla hoş bir yurda geldik. Burada sıhhat ve bütün çalışanların ilgisi fazla güzel. Fazla güzel süre geçiriyoruz. İnşallah dinç bir şekilde evimize döneceğiz. Herkese fazla teşekkür ederiz” dedi.

DHA

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı