Süper Lig

Karaman: ‘Zaten ilk 45 dakika çıldırdım’

Göreve geldikten sonra Yeni Malatyaspor’un başında birincil maçına meydana çıkan Teknik Direktör Hikmet Karaman, 1-1 berabere sonuçlanan Konyaspor karşılaşması sonrası açıklamalarda bulundu.

Takım olarak güç bir dönemeçten geçtiklerini ifade eden Karaman, ligin ikinci yarısında şampiyon gelemeyen bir takımın olduğunu belirterek “Ara Sıra insan şaşırıyor. Teknik adamların bir üslubu, bir felsefesi olması lüzumlu. Bu felsefe üstüne ben gideceğim, o gelecek, çıtayı yukarı çıkarması lüzumlu. İşimiz basit yok” diye konuştu.

Ekip olarak kuvvet bir dönemeçten geçtiklerini vurgulayan Karaman, “Bazen insan şaşırıyor. Teknik adamların bir üslubu, bir felsefesi olması lazım. Bu felsefe üzerine ben gideceğim, o gelecek, çıtayı yukarı çıkarması lazım. İşimiz kolay değil. Zaten birincil 45 dakika çıldırdım, halbuki pozisyon oyununu topa sahipken oynayabilsek maçı ayrı yerlere getireceğiz. Takım da bir lahza önce bir gol atalım düşüncesinde. Ne oldu 30 saniye bitime penaltı, kırmızı kart. Aslında diğer şeyleri konuşmak gerekirken içeride, içeri giriyoruz karışıklık içerisinde olan bir takım, 10 birey kalmış bir takım. En azından altımızdaki takımı yanımıza yaklaştırmamış olduk. Bu tatmin edici mi? Kuşkusuz yok emrindeki. Konyaspor aleyhinde 3 puan alarak iyi bir joker çıkarabilirdik. Sahiden takımın iki stoperi yok. 1 puana Allah’a şükür seslenmek gerekiyor. Taraftarlar da 90 dakika baştan başa takımı desteklesinler, sonradan kime ne derse desinler. Ben gelip geçiciyim, başkan da gelip geçici, fakat sizler hep buradasınız. Maç bittikten sonradan ne derlerse desinler ama maçın içinde bizim kendi taraftarımız başka şeyler söylerse olumsuz enerji oluyor. Malatyaspor burada kalıcı, bunun kalıcı olmasını istiyorsak herkes o bayrağın aşağı toplanacak, bu görev de hepimizin. Hepsi bizim oyuncularımız. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Bir gün biri kurtaracak bu takımı, bugün de Murat kurtardı, Trabzon maçında bir başka biri kurtaracak. Elimizdeki kadro yapısı belirli, sakat oyuncularımız da fazla. Oynayacak bütün oyunculara takviye vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

07 Mart 2020 Yeni Malatyaspor Başkanı Adaletli Gevrek ve taraftarlar arasında yumruk yumruğa tartışma Btc Türk Yeni Malatyaspor Başkanı Adaletli Gevrek, İttifak Holding Konyaspor maçının peşinde stadyumdan ayrılırken taraftarlarla ağız dalaşı etti. İlgili Haberi Oku

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı