Süper Lig

Juanfran: “Türkiye, İspanya’dan daha iyi”

Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor forması giyen İspanyol futbolcu Juanfran Moreno, Türkiye’de sağlık durumu sisteminin olduğunu söyledi.

İspanya resmi haber ajansı EFE’ye konuşan Juanfran, “Türkiye’deki vakalar (Kovid-19) İstanbul’da yoğunlaşmış durumda ve her şey yeterince kontrol aşağıda. Afiyet hizmetlerinde tıkanıklık değil çünkü Türkiye’de afiyet sistemi . Fazla fazla hastane ve yatak var. Doğaüstü hal yok. İnsanlar kendi iyiliği için kuralları uyguluyor.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kovid-19’dan azami etkilenenlere yardım için başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na siyaset, futbolcu ve iş insanlarından büyük destek olduğunu aktaran Juanfran, “(Cumhurbaşkanı Erdoğan) Halktan bir uğraş göstermelerini istedi. Fakat en güzeli, kendisinin örnek olup, yol göstermesiydi. Dahası, yaşlıların evden çıkmamaları ve ihtiyaçlarını karşılamaları için emekli maaşlarını da artırdı.” biçiminde konuştu.

İspanyol futbolcu ayrıca, Türkiye’yi geldiğinden itibaren çok sevdiğini, gördüğü iyi şeyler karşı şaşırdığını belirterek, “Burada her şey teftiş aşağı. Dar olabilirsin. Baskı değil, hırsızlık korkusu yok. Fazla memnunum.” değerlendirmesinde bulundu.

Alanyaspor’da antrenmanların kısıtlı lakin bakımlı bir şekilde yapıldığını aktaran Juanfran, “Tesisler her gün düzenli olarak dezenfekte ediliyor. 4 karakter ufak gruplar halinde antrenman yapıyoruz. Benim için doğrusu daha iyi. Çünkü dizimdeki sakatlığı atlattıktan sonradan kendimi toparlamama yarıyor.” diye konuştu.

Juanfran ayrıca, Türkiye’de futbol oynamaktan büyük şımartma aldığını, çok yüksek seviyede bir futbol olmasa da La Liga’da forma giyebilecek futbolcuların bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı