Süper Lig

Jose Sosa’dan Mikel’e tepki; “Bizim ailemiz değil mu?”

Koronavirüs salgını yüzünden büyük rahatsızlık yaşamış ve “İngiltere’ye ailemin yanında gitmek istiyorum” diyerek Trabzonspor’dan ayrılan Obi Mikel, sözleşmesi feshedildikten daha sonra Jose Sosa’yı sosyal medya hesaplarından takip etmeyi bırakmıştı. Mikel’in bu hareketinin perde ardındaki ise Arjantinli yıldız ile yaşadığı ağız dalaşı olduğu ortaya çıktı. Öyle ama Başakşehir karşılaşması öncesi sosyal medyadan “Futbol oynamak istemiyorum” açıklaması yapan Mikel, bu süreçte takımın kaptanı Sosa’nın tepkisini çekti.

Arjantinli yıldızın Mikel’e, “Bizim çocuğumuz değil mu! Cümbür Cemaat gibi biz de ailelerimiz için endişeleniyoruz. Fakat çözüm bu değil. Virüs tehlikesi dünyanın her uygun var. Burada işimizi yapıyoruz, biz profesyoneliz. Sözleşmemiz var. Özellikle bizim gibi tecrübeli oyunculara böyle bir dönemde gitmek yakışmaz” dediği öğrenildi.

İŞTE REEL KAPTAN…

Sosa’nın tepkisine takımdaki öteki arkadaşları da hak verirken, Mikel ise kararını değiştirmedi. Sonrasındaki süreçte Trabzonspor Yönetimi, yıldız oyuncuyla görüşüp ortak fesih aracılığıyla sözleşmesini sonlandırdı. Sosa’nın bu konuşması ise keza yönetimin hem de öteki futbolcuların takdirini topladı.

MİKEL’İN EŞİ ŞEHRİ BEĞENMEMİŞTİ

Aylar öncesinde Mikel’in eşi Olga Allegra, Trabzon’u beğenmeyip iki çocuğunu da yanına alarak şehirden ayrılmıştı. O süreçte Mikel’in eşinin İngiltere’ye çocuklarını okula yazdırmak için gittiği öne sürülse de, yıldız futbolcunun ailesi ardından geri dönmedi. Yazın yaşanan bu olayın arkasında Nijeryalı futbolcunun da ayrılmak istediği iddia edilmişti. Mikel, yaklaşık 6 ay sonra corona virüsü gerekçesiyle Trabzon’dan gitti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı