Süper Lig

Jose Marafona: “Arayı bitirdik, antrenmanlara başlıyoruz”

Alanyaspor’un Portekizli kalecisi Marafona, ülkesinin basınına görüşme verdi. Marafona, Türkiye’deki durumdan ve antrenman programı üzerinden konuştu.

Alanyaspor’un kalecisi ligler ertelenmiş olmasına karşın, antrenmanlara bitmiş başlayacak.

Portekiz dışındaki birincil tecrübesinin Alanyaspor olması hakkındaki soruya Jose Marafona; “Geçen sezon Braga’daki başarısızlık sebebiyle ayrılmaya karar verdim. Alanyaspor ile çalışan bir meslek adamı beni izlemişti. Onun bağlantısı ile Türkiye’ye geldim.” cevabını verdi.

“TÜRKİYE’DE DURUM YENİYDİ”

Türkiye’de liglerin öteki liglere tarafından geç ertelenmesi yüzünden sahaya çıkmakta çekinip çekinmediğine dair soruya Marafona; “Türkiye’de konu daha yeniydi. Sanırım o dönemde yalnızca 3 olgu vardı. Tabii ki haberleri izlerken korku oldu lakin gerçi bizler profesyoneliz. Oynamak zorundayız.” cevabını verdi.

“ANTRENMANLARA BAŞLIYORUZ”

Antrenman programı hakkında sorulan soruya ise 32 yaşındaki kaleci; “Antrenmanlara bugün (25 Mart) itibariyle başlıyoruz. Kulüple durumu konuştum. Örneğin benim antrenmanım 4’te fakat diğerlerinin saat kaçta bilmiyorum. Muhtemelen diğer kaleciler ile beraber çalışacağım. Tesiste yemek yemek yemeceğiz, bambaşka odalarda olacağız. İşimiz bitince de eve dönecfeğiz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı