Basketbol

Jordi Bertomeu: EuroLeaguede sezonu iptal etmemiz icabında

EuroLeague Basketball Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, corona virüs salgını sebebiyle askıya alınan EuroLeague ve EuroCup organizasyonlarının geleceği namına online bir toplantı düzenledi. 

Konu başlıkları üzerine değerlendirmelerde bulunan Bertomeu, organizasyonların salgın sebebiyle aksayan durumuna ilişkin talimat yaptı. 

“İptal icabında iptal ederiz”

Sezonun iptal edilme ihtimaline ilişkin değerlendirmede yer alan Bertomeu, “Tehlike taşıyan herhangi bir karar almayacağız. Sezonu iptal etmek zorunda kalırsak, bunu yapacağız. Bir risk görürsek, kulüplerimize herhangi bir şey öneri etmeyeceğiz. Önemli olan oyuncuların, antrenörlerin ve ilgili şahısların sağlığını %100 garanti edebiliyorsak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Mayıs’ta Final Four olası değil

Final Four’un sezon öncesinde planlandığı gibi Mayıs’ya yapılmasının ise muhtemel olmadığını belirtti: “Gelinen bu noktada Final Four’un Mayıs ayında gerçekleşmeyeceği fazla açık”

Format değişebilir

Mevcut formatta devam etmek istediklerini belirtse de bambaşka opsiyonların da değerlendirildiğini belirten Bertomeu, “Maçlara devam etmek istiyoruz. Şayet de taraftarlarımız maçlara gelemeyecek. Fakat sadece herkesin sağlığını garanti edebileceğimiz durumda devam edeceğiz. Mevcut formatta sürdürmek istiyoruz. EuroLeague ve EuroCup’ı öbür formatlarda devam etmek namına da bir takım seçenekler üzerinde çalışıyoruz. Sezonu sadece bir bölgede devam ettirmek zorunda kalabiliriz. Ve EuroLeague’i Play-Off yerine Final Eight ile tamamlayabiliriz” dedi.

Son tarihi açıkladı!

Turnuvaları devam ettirebilmek namına son tarihi de veren Bertomeu, “Temmuz ayından öteye geçemeyeceğimizi düşünüyorum. Turnuvalara, Eylül-Ekim aylarında devam etme taraftarı değiliz” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı