Spor Haberleri

Jerry Stackhouse: Michael Jordan ’la oynamak düş kırıklığıydı, ona olan saygımı yitirdim

Jerry Stackhouse, 2002’den itibaren Washington Wizards’ta birlikte forma terlettiği Michael Jordan’la oynamanın kendisinde hüsran yarattığını ifade etti.

Michael Jordan hala birçoklarına tarafından basketbolu oynamış en iyi oyuncu olarak gösteriliyor. Doğal olarak oyunu oynamış veya halihazırda oynayan sporcuların çoğu kendisiyle aynı takımda oynamanın hayalini kuruyordu.

Fakat MJ ’in 2001 senesinde emekliliğinden dönerek Washington Wizards ’a imza attığı sürede kendisiyle benzer formayı paylaşmış Jerry Stackhouse, aynı fikirde yok.

Geçtiğimiz günlerde Adrian Wojnarowski ’nin podcast yayınına katılan eski yıldız, Wizards sürecinin kendisi adına büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söyledi.

O dönemde hemen şimdi Detroit Pistons ’tan, Washington Wizards ’a yeni değiş tokuş olan Stackhouse, “5 senedir Pistons ’taydım ve bir gaye doğrultusunda ilerliyorduk. 2002 ’de Wizards ’a takas olduğumda Jordan oradaydı ve çok heyecanlanmıştım. Fakat idolümle oynamak çok zordu çünkü ondan daha iyiydim” dedi.

Pistons ’taki son iki sezonunda 29,8 ve 21,4 rakam ortalamalarıyla oynayan Stackhouse, sezona başladıklarında hücumun kendisi üzerinden döndüğünü oysa Jordan ’ın daha fazla top göstermek istemesi sebebiyle bundan kısa süre içinde vazgeçtiklerini hatırlattı.

40 yaşını doldurmaya kısa bir zaman kalan Majesteleri ’nin aksine kariyerinin zirvesinde olan Stackhouse, “Koçumuz Doug Collins ’ti. Doug ’ı çok severim ama iyi başlayan sezonumuzda Jordan ’ın Chicago Bulls ’ta yakaladığı bazı anları tekrarlayabileceğini ummuştu. Kısacası bir zaman sonradan Jordan ne isterse onu yapıyorduk. Daha fazla postta oynamak istiyordu. Ona önemli anlamda hürmet duyuyordum. Yaşananlar sebebiyle bu saygım zedelendi diyebilirim” biçiminde konuştu.

Michael Jordan 6 üstünlük kazandığı Chicago Bulls ’tan 1998 senesinde ikinci kere emekli olmasının arkasından 2001 senesinde ikinci kere emeklilikten dönerek Washington Wizards ’a imza atmıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı