Basketbol

Jay Williams, NBA maçlarının gemide oynanması teklifini sundu

NBA’de sezonun tamamlanabilmesi için yaklaşık 6 ila 8 hafta gibi bir sürece gereklilik var. Basketbolseverler ve yorumcular bu sürecin tamamlanabilmesi için hemen hemen yaratıcılık yarışına girmiş durumda çünkü huysuz takdirde maçlar basit kolay oynanamayacak.

Corona virüs ABD’de gitgide kötüleşiyor ve vaka sayısının 100 bine ulaştığı birincil ülke ABD olarak biliniyor.

Eski basketbolcu olan Jay Williams ise şu sıralar ESPN için yorumculuk yapıyor.

Willams, maçların gemilerde oynanabileceği fikrini ortaya attı. Williams’a göre mevcut puan durumuyla play-off’a gidilmeli. İki büyük cruise gemisi kiralanarak biri Doğu biri Batı Konferansı olarak kullanılmalı.

İlgili Haberler

Survivor’da kim elendi? 31 Mart 2020 elenen isim

Oyuncular ve ailelerine virüs testi yapılarak sorun teşkil etmeyecek kişiler gemilere alınmalı ve kurulacak basketbol sahalarında maçlar oynanmalı.

Böylece hem ligler devam edecek ayrıca de dinç kişiler izole bir ortamda olacak.

Jay Williams, bu önerinin en fena yanının maçları izleyecek seyirciler olmayacağını fakat kulüplerin ve yayıncının buna anlama göstermesi gerektiğini söyledi. Williams’a kadar 40 jurnal bir işlem, maçların tamamlanmasına yetecek.

Williams’ın bu fikri her ne değin yaratıcı olsa da ardından yapılan birçok yorumda yapılacak testlerin güvenilirliği sorgulandı ve okyanus üstüne kurulacak bir sahanın çok dalgalar nedeniyle sallanmasından ötürü basketbol oynamaya müsait olmayacağı vurgulandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı