Süper Lig

İzmir ’den Nihat Özdemir ’e çağrı

İzmir’de 143 oda, siyasi parti, sendika, vakıf, dernek, sanayici, iş insanı ve spor kulübü temsilcisinin oluşturduğu İzmir Hesaplı Kalkınma Koordinasyon Kurulu, Süper Lig’de yeni sezonun ismi için TFF Başkanı Nihat Özdemir’e mektup yazdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ’in yanı sıra kentin siyaset, ticaret, sanayi, tarım, turizm, spor hayatına istikamet veren birçok ismin oluşturduğu İzmir Hesaplı Yeniden Yapılanma Koordinasyon Kurulu, 30 Nisan ’da corona virüsü salgını sebebiyle online olarak yapılan son toplantısında İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten ’in önerisiyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Özdemir ’e mektup yazdı.

Komite, İZVAK ’ın daha önce de gündeme taşıdığı gibi Özdemir ve TFF yönetiminden Süper Lig ’de 2020-2021 sezonuna 60 ’lı yıllarda Türk futbolunda Anadolu devrimini gerçekleştirip 2 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandırdığı Göztepe ’yi Avrupa ’da sanki finale taşıyan, A Ulusal Takım ’ı 3 sene çalıştıran Adnan Süvari ’nin adının verilmesini istek etti.

Önümüzdeki günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Ticaret Borsası, İzmir Sanayi Odası ve kentteki 6 profesyonel futbol kulübünün başkanlarının imzaladığı Adnan Süvari Sınıfı Sezonu ’yla ilgili bildiri de Futbol Federasyonu ’na teslim edilecek.

SITKI ŞÜKÜRER: GECİKMİŞ BİR ONURLANDIRMA

İzmir Idareli Yeniden Yapılanma Koordinasyon Kurulu (İEKKK) Başkanı Sıtkı Şükürer, futbolda Süper Lig ’de yeni sezona Adnan Süvari Sınıfı ’nin adının verilmesinin efsane teknik adama gecikmiş bir onurlandırma olacağını söyledi.

Kurulun paydaşları itibariyle İzmir ’in en geniş tabanlı demokratik platformu olduğunu belirten Şükürer, “Kentteki bütün odalardan, sendikalardan, ayrı siyasi partilerden temsilcilerin yer aldığı yaygın bir demokratik oluşumuz. Süper Lig ’de 2014-15 ’cilt beri her sezon hayatını kaybetmiş bir futbol adamının adıyla anılıyor. Yeni sezona Adnan Süvari Sınıfı ’nin adının verilmesi için geniş tabanlı bir isteğimiz var. Bu Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ’in de olumlu baktığı bir İzmir projesi. Göztepe ’nni ezeli rakibi Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı ’nın bile bu yönde isteği var. Bizim gençliğimizde Adnan Süvari fazla manâlı bir futbol adamıydı. Göztepe ortak iftiharımızdı ve bunun mimarı Süvari Sınıfı ’ydi” dedi.

İLGİLİ HABER TFF Sağlık Kurulu Üyesi Mete Düren: İdmanlar protokole aykırı TFF Sağlık Kurulu Üyesi Mete Düren: İdmanlar protokole aykırı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı