Süper Lig

İşte yeni Fenerbahçe: ‘Patron’ Emre Belözoğlu

Fenerbahçe’de yeni sezonla birlikte futbol yapılanması da değişiyor. Önceki iki sezonda Başkan Ali Koç’un zirvede olduğu Semih Özsoy’un iki, Comolli’nin ise üçüncü sırada yer aldığı bir futbol şeması söz konusuydu. Kaptan Emre Belözoğlu ile bu sistem rafa kalkıyor.

Fenerbahçe’deki yeni dönem Teknik Direktör Yalçın Koşukavak ile başlamıştı. Altay’ın hocası ile yapılan görüşmede asıl etmen Emre’ydi. Deneyimli ismin tavsiyesi üstüne Başkan Ali Koç, Koşukavak ile temasa geçmişti.

Başkan’dan sonraki en önemli ad olacak

Yeni dönemde bundan böyle Emre’nin sportif direktör olması emin gibi. Düşük bir ihtimalle kariyerine devam etmeye karar verse de Başkan’dan sonraki en kayda değer ad olacak.

Son sözü Ali Koç söyleyecek olsa da Emre bundan böyle futbol takımıyla ilgili karar verici noktada başkandan sonra gelecek. Dolayısıyla tecrübeli ismin yönlendirmeleri, transferlerde ve hoca seçimlerinde sarı lacivertli takımın yol haritasını belirleyecek.

Yeni sezonla birlikte Başkan Koç ve Emre Belözoğlu’nun merkezde olacağı bir futbol yapılanması hayata geçirilecek.

Sorumluluğu üzerine alacak

Demin daha futbolu bırakmadan bu değin etkili olan Emre bütün anlamıyla sportif direktörlük koltuğuna oturduğunda daha da etkin olacak. Orta ve uzun vadede ise Başkan görevine devam ederse daha fazla ekonomik ve mali işlerle ilgilenip futbol takımının sorumluluğunu aşama aşama en ince ayrıntısına kadar Emre’ye vermeyi planlıyor.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı