Süper Lig

Hikmet Karaman: “Bifouma’nın sonuçlarını bekliyoruz”

BtcTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Kayserispor’a 2-1 mağlup oldukları maç sonrası açıklamalarda bulundu.

BtcTurk Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, müsabakada iki bambaşka 45 dakika seyredildiğini söyledi.

İlk yarı fazla fena oynadıklarını anlatan Karaman, “İkinci sanki oyunu önemli manada riske ettik. Rakibi hapsettik, iyi pozisyonlar bulduk. Maçın ikinci yarısına baktığınızda skorun en az 2-2 bitmesi lazımdı lakin kaybettiğimiz bir maç.” dedi.

Karaman, fena gidişten çıkmak için mücadeleye devam edeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“İki maç evimizde oynayacağız. Fikstür avantajını yaşayacağımız periyoda giriyoruz. İşin esas tarafı bizim takım olarak hareket etmemiz, çok çalışmamız lazım. İlk 45 dakikaya baktığımızda insan şaşırıyor. Oyuncular yükümlülük alacak ve aldıkları paranın karşılığını verecekler. Bazı hal ve gidişlerden hoşnut değilim, bunu oyuncularla paylaşıyorum. Buradan çıkmak için her şeyimizi vereceğiz. Bu uğraş içerisinde takım karakterini ortaya koyan oyuncuların birleşmesi gerekiyor. Alttaki takımlar için lig bitmiş başladı bana kadar. Cümbür Cemaat tedirgin.”

– “Bifouma’nın teftiş sonuçlarını bekliyoruz”

İspanya’dan gelen Bifouma’yı tedbir amaçlı Kayseri’ye getirmediklerini dile getiren Karaman, “Başkan kendisini kontrole yolladı. Bifouma’nın kontrol sonuçlarını bekliyoruz. Tabii burada insan sağlığı kayda değer. Bugün çok ihtiyacımız olan bir oyuncuydu lakin insan sağlığını ön planda düşündüğümüz için böyle karar aldık.” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin “Maçların taraftarsız oynanması kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Karaman, taraftarların futbolun her şeyi olduğunu belirtti.

Karaman, oyuncuların huzursuz olduğuna muhabere ederek şöyle konuştu:

“Maça gelip takımı destekleyen, bilet bölge, evine dekoder alan onlar. Yayıncı kuruluş kulüplere para ödüyorsa taraftarın parasını ödüyor. Kutuyu satamazsa o parayı ödeyemez. Taraftarın sağlığı önemli fakat takımlar için de bu fazla manâlı. Aralıksız biz de bağlantı halindeyiz. Onun için federasyon ve yetkili kurulların alacağı kararla olur ya bu sezon pas bile geçilebilir. Dünyada alınan kararlar var. Oyuncuyu arana sokamıyorsun. Alıp buraya getiremedik. diğer taraftan amaçlamak zorundasın. Oyuncu ailesini düşünüyor. O da artı dışarı çıkmak istemiyor.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı