Süper Lig

Hikmet Karaman: Ben liglerin oynatılmasından yanayım

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman liglerin oynatılıp oynatılmamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ben oynatılmasından yanayım. Ama şu anki şekliyle yok. Zaten şu an gezi kısıtlaması var. Zorunlu tedbirler alınırsa en yerinde tarihte başlatılabilir” dedi.

Dünyada futbolu durduran korona virüs salgını etkisi ve liglerin oynatılıp oynatılmamasıyla ilgili açıklamalarda yer alan Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, futbol camiasına önemli mesajlar verdi.

“Beşiktaş 4 kişiyle çalışıyor”

Karaman, bireysel çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Ancak bu incelemeler bir futbolcu için tatmin edici yok. Daha önce de söyledim buradaki kasıt futbolcuların kilosunu gözetmek. Basında Beşiktaş ’ın çalışmalara başladığı yazıyor. Bakıldığında yalnızca 4 kişiyle yapılıyor bu idmanlar. Almanya ’da da dörderli çalışmalar söz konusu. Lakin orada herkes kendi arabasıyla gidip geliyor ve duşunu da evde alıyor” biçiminde konuştu.

“Zorunlu tedbirler alındıktan sonra”

Karaman, liglerin oynatılmasından yanlamasına olduğunu da belirterek, “Ben oynatılmasından yanayım. Lakin şu anki şekliyle yok. Zaten şimdi gezi kısıtlaması var. Zorunlu tedbirler alınırsa en yerinde tarihte başlatılabilir. Afiyet önlemleri iyi bir şekilde alındığında maçlar oynanabilir. Önlemimizi iyi almadan başlarsak kulüpler nasıl oynayacak. Maça gelenler olacak, oyuncuların teması, antrenmanlar gibi durumlar olacak. Benim buradaki düşüncem yüzde 100 sağlıklı, tehlikesiz bir ortam olmadan liglerin beklemesi taraftarıyım. Durumun temmuz sonlarına dürüst daha sıhhatli bir ülkü geleceğini düşünüyorum. Zaten 8 tane lig maçı ve kupa maçları kalmış. 8 hafta sıkıştırılmış bir süre diliminde 4, 5 haftada da bitirilir. Daha Sonra lige devam edersin, transferi özgür bırakırsın olur biter” diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı