Süper Lig

Hamza Hamzaoğlu: “Maçlar ertelensin, konsantre olamıyoruz”

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği’nin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, yeni herif koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında liglerin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Hamzaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın bir sene ertelendiğini, UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi’nin ise askıya alındığını hatırlattı.

Türkiye’de liglerin seyircisiz de olsa oynanmaya devam ettiğine göze çarpan eden Hamzaoğlu, “Liglerin ertelenmesinden yanayım. Ortada küresel bir sorun var. Avrupa’da ligler iptal edildi. Birçok kurumda işler durduruldu, insanların bir arada olduğu yerler kapatıldı. Koronavirüse karşı topyekun bir uğraş verilecekse her şey bir süreliğine durmalı. Bu virüsün yayılmasına en ince ayrıntısına kadar engel olacak ortam yaratılmalı. Sağlıklı, tehlikesiz bir etraf oluştuktan sonradan da tekrar kaldığı yerden başlar.” diye konuştu.

Hamzaoğlu, “Zaten Avrupa Futbol Şampiyonası bir yıl sonraya ertelendi. UEFA, ‘Haziran sonuna kadar maçları bitirebilirsiniz’ dedi. derhal yapılması gereken bu liglerin oynanmaması. Zaten seyircisiz maçta hiç kimse keyif almıyor. Sağlıklı etraf oluşmaya başlayınca tasarlama yapılabilir.” ifadelerini kullandı.

Konsantre olamıyoruz.” diyen Hamzaoğlu, “Deplasmana giderken havalimanını kullansak bir tasa, uçakla gitmeyelim desek bambaşka bir tasa. Otobüsle gitsek 6-7 saat 25-30 kişi benzer otobüsün içinde… Ne değin sağlıklı? Bu önlemlerin alınması için illa bizlerden birilerinde de çıkması mı gerekir. Bu düşündürücü. Erteleme kararı halen alınabilir, alınacağını ümit ediyorum.” biçiminde gösterme belirtti.

Hamzaoğlu, “Keşke bugüne kalmadan bu tedbirler alınsaydı. Demek fakat seyircisiz oynamak da bir tedbirdir diye düşündüler. Düşünenlere de saygımız var lakin keşke bizlere, bu işin içinde olanlara da sorulsaydı. Oyuncularımızı motive etmekte zorlanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı