Süper Lig

Göztepe’de antrenmanlar 20 Nisan’da başlayacak

Süper Lig ekiplerinden Göztepe’nin teknik direktörü İlhan Palut, 20 Nisan’dan itibaren çalışmalara başlamayı plandıklarını söyledi.

Palut, gazetecilere yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor’la oynadıkları karşılaşmanın peşinde futbolcularının çalışmalarına evde devam ettiğini aktardı.

Futbolcuların, atletik performans antrenörlerinin hazırladığı videolarla hazırlandığını kaydeden Palut, şöyle konuştu:

“Ev antrenman süreci çok uzadığı için, 3 gün önce 1 hafta ara verdik. Ligin hemen 7 Haziran haftasında başlayacağını düşünüyoruz. O nedenle 20 Nisan’da dörderli gruplar halinde sosyal mesafeye uyarak çalışmalara başlayacağız. sonra 27 Nisan’da bütün takım olarak antrenmanlara başlayacağız. Bu süreçte liglerin başlama tarihiyle ilgili yeni bir karar çıkarsa, süreci gözden geçireceğiz.”

Evdeki çalışmalarla futbolcuları hazır tutmalarının mümkün olmadığına dikkat çekici eden Palut, sadece performans düşünü yavaşlattıklarını dile getirdi.

Futbolcuların temel güç idmanları yaptığını vurgulayan Palut, “Evde futbola özgü güç çalışmaları yapmamız muhtemel yok.” diye konuştu.

Palut, Türkiye Futbol Federasyonunun liglerin başlama tarihinden 1 ay önce takımlara veri vereceğini, ekiple zaman zaman görüntülü olarak görüştüklerini, tanıdık olmayan oyuncuların de hepsinin Türkiye’de bulunduğunu ifade etti.

Yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde büyük bir fedakarlıkla atama yapan sağlık çalışanlarına teşekkür eden Palut, “Daha önce ligler ağustos ayında başladığı için serzenişlerimiz olurdu. Oysa mucizevi bir koşul var. Herkesin fedakarlık yapması gerekiyor. Sıkıştırılmış bir takvim olacak ama önümüzdeki takvime uyacak.” biçiminde gösterme belirtti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı