Süper Lig

Göztepe, 27 Mart’a değin müsade yapacak

Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını dahilinde alınan kararlar doğrultusunda 27 Mart Cuma gününe dek antrenman yapmayacaklarını bildirdi.

Sepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını kapsamında Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı ligleri askıya alma kararının arkasında tüm futbolcuları evlerine gönderdiklerini, takımda yurt dışına gitmek istediğini söyleyen herhangi bir ismin olmadığını söyledi.

Evlerinde izole durumda yer alan teknik takım ve futbolcularla bu sabahtan bir telekonferans yaptıklarını kaydeden Sepil, şöyle konuştu:

“Mart’ın 27’sine kadar idmanlara çıkmama kararı aldık. Bütün futbolcuların bilhassa İzmir’i çok bilmeyen yabancı oyuncuların talepleri halinde ihtiyaçlarını temin ediyoruz. Her akşam futbolcuları WhatsApp grubu aracılığıyla Türkiye’de olan bitenleri, olgu sayılarını Türkçe ve İngilizce olarak bilgilendiriyoruz. Futbolcuları 27’sine kadar izolasyonda tutacağız. Bu tarihten 1 gün önce tekrar duruma bakacağız.”

Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı olarak liglere açılış tarihi olarak 17 Nisan haftasını önerdiklerini hatırlatarak, “TFF bu konuda henüz tanımlama yapmadı. Eğer bu tarihte başlayacaksak antrenmanları 27’sinde başlatmanın uygun olduğunu düşündük.” dedi.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımındaki bazı oyuncularda ve idari çalışanlarda görülen belirsizlik üstüne deneme yapıldığını hatırlatan Sepil, “Gerekli görülen durumlarda futbol takımları da bu testleri yaptıracak.” dedi.

Sepil, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında ligin başlangıç tarihini tartıştıklarını, başka bir şeyin konuşulmadığını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Play-off sistemini ya da diğer bir şeyi tartışmadık. UEFA Türkiye’nin konut sahipliğindeki şampiyonlar ligi finalini 27 Haziran’da oynatmayı planlıyor. Bu henüz Türkiye içinde acele yaratacak bir tarih değil. Ligde 8 maçımız, kupada 2 karşılaşmamız kalmış durumda. O nedenle hızlandırılmış bir lig oynanabilir gözüküyor. Diğer ülkelere kadar avantajımız var.”

Bu salgının finansal boyutlarının da çok büyük olacağını kaydeden Sepil, “Kulüpler ve futbolcular yaşanacak büyük zararı paylaşır. Bu süreci nasıl gelişeceğine ast olarak peşine düşüp takip edeceğiz. Bu noktada FIFA’nın alacağı kararlara bağlıyız.” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı