Süper Lig

Göksel Gümüşdağ: “Bizde ligler oynanacak diye biliyoruz”

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, koronavirüs tehditi nedeniyle derhal liglerin ertelenmesinin gündemde olmadığını söyledi.

Her an değişiklik olabileceğini de gösteren Gümüşdağ, “Bizde ligler oynanacak diye biliyoruz lakin toplumla ilgili bir karar, her an değişken. Federasyonun, Sağlık Durumu ve Spor Bakanlığının kararına saygı duymaktan diğer bir şey yapamayız” ifadelerini kullandı.

“İPTAL KARARI GELİRSE, SAYGI DUYARIZ”

Kopenhag’ın evlerinde oynayacağı maç için askıya alma talebinde bulunduğu hatırlatılınca Başakşehir Başkanı, “Kopenhag’da oynayacağımız maçın seyircisiz oynanması kararı alınmış. Danimarka Ligi iyice askıya alınmış, insan sağlığı her şeyden manâlı. Böyle bir karar gelirse, biz akreditelerimizi yaptık, Kopenhag’a gideceğiz lakin iptal kararı gelirse, UEFA’nın kararına saygı duymak zorundayız” diye konuştu.

“BAKANLIK KARARINA SAYGI DUYUYORUZ”

Statlarda dezenfekte çalışmalarının sürdüğünü belirten Göksel Gümüşdağ, “Spor Bakanlığı bütün statlarda tedbir alıyor. Lüzum Sağlık Bakanlığının, lüzum Spor Bakanlığının toplum sağlığı ile ilgili bir kararı olunca, biz saygı göstermek zorundayız. El sıkmaya, yakın temasa dikkat etmek zorundayız. 8-10 ülkede seyircisiz oynanıyor, birçok ligde durdu. Bakanlıklarımızın verdiği kararlara hürmet duyuyoruz” dedi.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı