Süper Lig

Gaziantep, Marius Sumudica ile yolları ayırmaya hazırlanıyor

Gaziantep Futbol Kulübü Başkan Yardımcısı Mahsum Altunkaya, koronavirüs sebebiyle liglere ara verilmesinin peşinde Marius Sumudica’nın özel uçak kiralayarak ülkesine gitmesini büyük bir şaşkınlıkla karşıladıklarını belirterek, Rumen hocanın geleceğiyle ilgili yönetimde görüşme yapacaklarını kaydetti.

“KONTRAT FESHİ BİLE OLABİLİR DEDİ”

Sumudica ile yaptıkları toplantıyı anlatan idareci, “Süper Lig’in ertelenme kararından daha sonra teknik direktörümüz Sayın Marius Sumudica ile 18 Mart 2020 Çarşamba günü tesislerimizde bir mülâkat gerçekleştirerek, bu süreci ne şekilde atlatabileceğimiz konusunda istişarelerde bulunduk. Burada en manâlı düşüncemiz, bu erteleme sürecinde futbolcularımıza verilecek olan izole süresinin bir müsade olarak görülmesinin önlemek ve en sağlıklı şekilde atlatabilmelerini temin etmek olmuştur. Teknik Direktörümüz Sumudica da, bu konuda alacağımız kararlar üstünde yönetim kurulumuzun yanına yer aldığı şahsıma iletmiştir. Ardından da Sayın Sumudica, futbolcularımızla bir buluşma düzenleyeceğini ve bu toplantıda yurt dışına çıkacak isimlerin sözleşmelerinin feshine dek gidilerek olayın ciddiyetini hatırlatacağını belirtmiştir.” dedi.

“GİTTİKLERİNİ ŞAŞKINLIKLA ÖĞRENDİK”

Rumen hoca ile ilgili gerekenin yapılacağını kaydeden Altunkaya, “Idare kurulumuz bu izole süresi içerisinde insan sağlığını ön planda tutarak, gerekli adımları atmaya devam etmektedir. Futbolcularımızın evlerinde spor yapmalarını temin etmek ve performans düşüklüğünün önüne geçilmesi adına Idare Kurulumuz olarak tesislerimizde bulunan fitness malzemelerini dahi talep eden oyuncularımızın evine kadar gönderdiğimizin bilinmesini isterim. Tüm bunların yanı sırada kulübümüz bünyesinde çalışan tüm profesyonellerimiz ve afiyet ekibimiz futbolcularımız ve aileleriyle kesintisiz iletişim halinde olup, her gelişmeden de hemen olan olarak bilgilendirme yapmayı sürdürmektedir. Futbolcularımız da kendilerine verilen program dahilinde, bireysel ev ortamlarında çalışmalarına devam ediyorlar. Bütün bu gelişmeler doğrultusunda 20 Mart Cuma günü gece geç saatlerinde Marius Sumudica ve ekibinin özel uçak kiralayarak ülkeleri Romanya’ya gittiklerini büyük bir hayret içerisinde öğrendik. Yönetim kurulumuz daima insan sağlığını ön planda tutarak, önümüzdeki günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili bir araya gelecek olup kamuoyuna zorunlu bilgilendirmeler yapılmaya devam edilecektir.”” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı